[ad_1]

جمعی از جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس به همراه خانواده های خود با حضور در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری با رئیس جمهور دیدار کردند.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح امروز در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری با جمعی از جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس و خانواده های صبور آنان دیدار و گفتگو کرد.

 رئیس جمهور  در این دیدار شهدا را بزرگترین سرمایه های کشور و پشتوانه نظام جمهوری اسلامی توصیف و تصریح کرد: شهدا از نخستین کسانی بودند که مسیر ترسیم شده از سوی امام راحل برای جمهوری اسلامی را پیمودند و خون آنان همواره چراغ راه ما برای پیمودن این مسیر نورانی است.

رئیس جمهور در تبیین پیام امروز شهدا به مسئولان و مدیران خاطر نشان کرد: پیام شهدا به خدمتگزاران کشور، خدمت خالصانه و باز کردن گره های زندگی مردم با اتکال به خدا و تکیه به داشته ها و توانمندی های کشور است و این توصیه اکنون سرلوحه دولت سیزدهم است.

رئیسی افزود: وجه مشترک وصیت نامه همه شهدا تاکید به تبعیت از ولی فقیه در مسیر دفاع از دین و انقلاب اسلامی است و امروز همچنان پیام شهدا در فضا طنین افکن است و گوش شنوا می خواهد.

رئیسی با بیان اینکه شهدای ما ادامه دهندگان راهِ نورانی شهدای عاشورا هستند، گفت: عاشورا زنده ماند چون انسان ساز و تحول آفرین است و گذر زمان یا عوامل دیگر نمی توانند یاد عاشورا را از اذهان پاک کنند. از همین رو یاد و راهِ شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز هیچ گاه فراموش نخواهد شد.

رئیس جمهور افزود: پیام شهدا همواره در جهان طنین افکن است و اگر کسی گوش شنوا داشته باشد پیام شهدا را می شنود که پیام آنها، پیام بندگی خدا، دفاع از حریم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، ایستادگی در مقابل دشمنان دین و انقلاب، خدمتگزاری خالصانه به مردم، زدودن همه زشتی ها و مفاسد از جامعه اسلامی، گسترش خیر و مهربانی و عطوفت با مردم است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز آرمانهای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بیش از هر زمانی در جهان می درخشد، اظهار داشت: امروز همه شاهد هستند که جمهوری اسلامی با عظمت و مستقل به مسیر خود ادامه می دهد و یکی از ستون های قدرت نظام جمهوری اسلامی همین خانواده های شهدا هستند که دلداده انقلاب بوده، هستند و خواهند بود.

رئیسی در ادامه سخنانش با بیان اینکه دشمنان و کسانی که خون بهترین جوانان این سرزمین را بر زمین ریختند، نتوانستند به اهداف شان برسند، افزود: هر کس امروز به عزت نظام اسلامی بنگرد و ذلت صدامیان و دشمنان انقلاب اسلامی را ببیند به روشنی درخواهد یافت که بدخواهان این انقلاب و نظام نتوانستند به اهداف شان برسند.

رئیس جمهور با تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت یاد همه شهدا و ایثارگران، توفیق خدمت به خانواده شهدا و جانبازان را فرصتی گرانبها توصیف کرد که باید خالصانه و مخلصانه از آن برای خدمت به جانبازان، مادران، پدران، همسران و فرزندان ایثارگران بهره گرفت.

رئیسی با اشاره به سخنان مادر شهیدان خالقی پور در ابتدای این مراسم، خاطرنشان کرد: مادر شهیدان خالقی پور به عنوان یکی از خیل عظیم مادران و همسران صبور و بصیر شهدا در عمل و نه صرفا در بیان نشان داد که زینب وار پای انقلاب اسلامی ایستاده اند. بنده خاضعانه به همه مادران و پدران و خانواده شهدا و جانبازان ادای احترام می کنم و روحیه بلند و صبوری آنان را برای خودم بهترین کلاس درس مسئولیت پذیری می دانم.

رئیس جمهور مادران، پدران، همسران و خانواده شهدا را حجت های خدا روی زمین دانست و گفت: همه ما مسئولان نزد این حجت های خدا و در محضر پروردگار عالم مسئول حفظ دستاوردهای شهدا و ادامه راه آنان هستیم و کمترین کاری که در این مسیر می توانیم انجام دهیم خدمت خالصانه به خانواده شهداست.

پیش از سخنان رئیس جمهور، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی و مادر ۳ شهید خالقی پور در سخنانی کوتاه از عملکرد دولت مردمی در  خدمت به مردم  و خانواده شهدا در مدت کوتاه سپری شده از آغاز فعالیت آن، قدردانی کردند. همچنین گروه سرودی از فرزندان شهید مدافع حرم، سرودی حماسی و زیبایی در حضور رئیس جمهور و میهمانان اجرا کردند.

پیش از این مراسم نیز سیزدهمین جلسه هیات امنای بنیاد شهید و امور ایثارگران به ریاست آیت الله رئیسی تشکیل شد و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی گزارشی از برنامه های سال آینده این بنیاد ارائه کرد.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان