[ad_1]

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از مقامات عراقی خواست در عمل به وعده نخست وزیر این کشور برای لغو روادید سفر زمینی به عتبات عالیات تسریع کنند.

به گزارش ایسنا، سید مجید میراحمدی روز جمعه اظهار کرد: مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در دو نوبت در گفت و گو با سفر ایران قول دادند که در نیمه شعبان مرزها به روی زایران عتبات عالیات گشوده شود.

وی با اشاره به مشکلاتی که برای شیعیان مشتاق زیارت عتبات عالیات در عراق ایجاد شده است، افزود: این افراد بر اساس وعده نخست وزیر عراق برای لغو روادید سفر زمینی به عتبات عالیات، برنامه ریزی کرده اند تا در نیمه شعبان به زیارت بروند.


معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور ادامه داد: نمی دانیم به چه دلیل این دستور هنوز به دست مرزبانی عراق نرسیده است. از این رو، درخواست داریم که مقامات محترم عراقی بر مبنای قولی که داده اند هر چه سریعتر این دستور را به مرزبانی خود ابلاغ کنند.


میراحمدی اضافه کرد: همانگونه که روز گذشته ریاست محترم جمهوری ایران در مرز شلمچه فرمودند، هیچ مشکل و مانعی از طرف ما برای لغو روادید وجود ندارد و انتظار ما این است که این کار حتما امروز انجام و این قولی که مقامات عراقی و آقای الکاظمی داده اند، حتما محقق شود.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان