در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، اسدالله عباسی در پیامی با تبریک آغاز سال ۱۴۰۱ هجری شمسی، تصریح کرد: در سال گذشته، پایه های استوار برنامه های راهبردی توسعه گیلان مطابق با برنامه های دولت مردمی و جهادی سیزدهم و ایران قوی، پی ریزی شد.

در متن این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال

با سلام و صلوات به روح بلند امام راحل عظیم الشان، شهدای والامقام انقلاب شکوهمند اسلامی و هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهید رشید میدان جهاد و مقاومت حاج قاسم سلیمانی و همچنین شهیدان جنت مکان مدافع سلامت استان و با آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت و با برکت برای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی.

فرارسیدن عید نوروز را به همه هم استانی های عزیز تبریک و تهنیت گفته و تقارن این ایام را با روزهای فرخنده ماه شعبان، به فال نیک می گیرم.

مردم شریف و آگاه گیلان؛

سالی که پشت سر گذاشتیم، با همه چالش ها و دشواری هایی که داشت؛ سالی پر خیر و برکت برای استان عزیزمان بود و پایه های استوار برنامه های راهبردی توسعه گیلان مطابق با برنامه های دولت مردمی و جهادی سیزدهم و ایران قوی، پی ریزی شد.

در پیشگاه خداوند متعال و در مقابل دیدگان شما مردم عزیز، قدرشناس و ولایت مدار عرض می کنم از همان ساعتی که توفیق خدمت به شما مردم به عنوان نماینده عالی دولت در استان را یافتم، با تأسی از رویکرد رئیس جمهوری مردمی و جهادی آیت الله دکتر رئیسی که مرد خدمت و میدان عمل است، شخصاً در عرصه حضور پیدا کردم و با بررسی میدانی مشکلات و چالش ها در جای جای استان نسبت به رفع آنها اهتمام جدی ورزیدم.

همچنین با استفاده از ظرفیت های ملی و رایزنی با مسئولان کشوری، به دنبال گره گشایی بودم و از هیچ تلاشی فروگذار نکردم.

یکی از اتفاقات پر خیر در گیلان طی سالی که گذشت، سفر دولت سیزدهم به استان بود که برکات پرشماری داشت؛ علاوه بر ۱۷۹ مصوبه با مجموع ۱۸ هزار و ۹۲۳ میلیارد تومان، رهاورد آشکار این سفر؛ تاکید بر مسائل معیشت مردم، بخش های کشاورزی، صنعت، گردشگری و آزادسازی ساحل به نفع مردم و در جهت بهره مندی عموم هم وطنان از این موهبت الهی بود که با پیگیری های مجدانه صورت گرفته، همه دستگاه ها کمک کردند تا کمتر از زمان تعیین شده از سوی رئیس جمهوری، این اقدام در گیلان انجام شد.

لازم می دانم به اطلاع شما مردم عزیز برسانم که تخصیص نقدی اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهوری، موضوعی بی سابقه بوده که در هیچیک از سفرهای استانی رؤسای جمهوری قبل، دیده نشده است.

به طور جدی دغدغه معیشت و رفاه مردم را دارم و یکی از اصلی ترین چالش ها را در این مسیر زمینه سازی برای اشتغال پایدار می دانم و در این خصوص با بررسی های میدانی و بازدیدهایی که از واحدهای تولیدی به ویژه آنهایی که دارای مشکلاتی بودند، کارگروه رفع موانع تشکیل دادم و به مدیران دستگاه های متولی و همچنین مدیران بانک ها تکلیف کردم با ارائه تسهیلات لازم در بخش سرمایه در گردش، زمینه به چرخش درآوردن چرخ واحدهای تولیدی و تثبیت اشتغال در استان را فراهم آورند.

باید اظهار کنیم که گیلان عزیز در سایه بی مهری ها غبار محرومیت بر چهره زیبای آن نشسته و برای زدودن این غبار باید نهایت اهتمام خود را به کار بگیریم تا مشکلات را با رویکرد انقلابی و جهادی برطرف نمائیم و در این مسیر نیازمند مشارکت مؤثر مردم و هم افزایی و هم گرایی همه دلسوزان، نخبگان، افراد آگاه و کسانی هستیم که دل در گرو پیشرفت و آبادانی استان عزیزمان دارند و همانطور که بارها بیان داشته ام؛ هم اکنون نیز می گویم که برای توسعه گیلان دست همه را به گرمی می فشارم و به عنوان فرزندی از همین آب و خاک، با افتخار و با جان و دل و بهره گیری از توانمندی ها، تجارب، تخصص و آنچه خود اندوخته ام، می کوشم با کمک و یاری شما مردم عزیز، نخبگان، فرهیختگان و جوانان گیلان را به جایگاهی که شایسته آن است انشاالله برسانیم.


[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان