[ad_1]

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری فارس، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اتریش روز سه شنبه گفت که دور هشتم گفت وگوهای وین درباره برنامه هسته ای ایران هنوز تکمیل نشده است.

وی در پیامی توییتری نوشت: «دور هشتم گفت وگوهای وین هنوز تکمیل نشده است. این گفت وگوها هنوز ادامه داشته اما در حالت وقفه (یا سکته) قرار گرفته است».

نماینده روسیه اضافه کرد: «من معتقدم زمانی که اختلافات نهایی میان ایران و آمریکا حل شد شرکت کنندگان کنونی برجام به وین باز خواهند گشت تا توافق را نهایی کنند».

همچنین «نبیل مسرالی» سخنگوی کمیسیون اروپا روز دوشنبه گفت که مذاکرات در وین برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک در حال انجام بوده و به مرحله پایانی نزدیک می شود.

وی که این سخنان را در جمع خبرنگاران مطرح می کرد، افزود: «مذاکرات در وین برای نهایی کردن توافق ادامه دارد و به مرحله نهایی حساسی رسیده است».

دو روز پیش نیز «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی به مذاکرات رفع تحریم های ایران نیز اشاره کرد و گفت: «دولت ترامپ با خروج از توافق هسته ای با ایران مرتکب اشتباه شد».

وی افزود: «به توافق هسته ای با ایران نزدیک شده و روی 95 درصد از نکات به توافق رسیده ایم».

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اضافه کرد: «توافق هسته ای با ایران تمام مشکلات منطقه را حل نخواهد کرد بلکه گام نخست به شمار می آید».

حدود دو هفته پیش طرف های مذاکره کننده در وین اعلام کردند که مذاکرات وین درباره برجام دچار وقفه شده و هیأت های مذاکره کننده برای رایزنی به پایتخت های خود بازگشته اند. «جوزب بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت این مذاکرات به دلیل برخی «عوامل خارجی» دچار وقفه شده است. بورل از توضیح درباره «عوامل خارجی» خودداری کرد، اما ایران اعلام کرده طرح برخی درخواست های جدید از سوی آمریکا و پاره ای اقدامات نظیر توقیف نفتکش ایران مذاکرات را پیچیده کرد.

انتهای پیام/.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : نیک فرد

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان