[ad_1]

حضور در جلسات هیات دولت، بازدید از برخی مراکز و سفر استانی به خراسان رضوی از جمله اقدامات رئیس دولت سیزدهم در تعطیلات نوروز بود.

به گزارش ایسنا، با آغاز تعطیلات نوروزی فعالیت های رئیس دولت سیزدهم تعطیل نشد و آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دو هفته ابتدایی سال ۱۴۰۱ روزهای پرکاری را پشت سر گذاشت. از حضور در جلسات مختلف تا سفر استانی.

رئیس قوه مجریه در ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ و دقایقی پس از آغاز سال جدید در نخستین پیام نوروزی خود در مسجد جامع خرمشهر با بیان اینکه ملت ایران بدون تردید امسال نتیجه استقامت و ایستادگی خود را خواهند دید، گفت: در سال جاری ان شاءالله مسئله اشتغال مسئله اول ماست. بیکاری منشا همه مصیبت های اقتصادی و اجتماعی است و حمایت از تولید در صدر برنامه های دولت خواهد بود.

او همچنین در پیام های جداگانه ای فرا رسیدن نوروز و آغاز سال ۱۴۰۱ هجری شمسی را به سران کشورهای حوزه تمدن نوروز تبریک گفت.

رئیسی در دوم فروردین با حضور در مجتمع بازتوانی جانبازان اعصاب و روان نیایش، به صورت رو در رو و چهره به چهره با جانبازان بستری در این مرکز دیدار و گفت وگو کرد و ضمن بازدید از بخش های مختلف این مرکز، با توضیحات مسئولان در جریان جزئیات فعالیت ها و خدمات درمانی این مجتمع برای جانبازان قرار گرفت. وی در این دیدار به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دستور داد ارائه خدمات درمانی متناسب با جانبازان را در زمینه های مختلف با جدیت بیشتر پیگیری کنند.

اولین جلسه هیات دولت در سال جدید هم روز سوم فروردین به ریاست رئیسی برگزار شد. در این جلسه، هیات وزیران به پیشنهاد وزارت جهادکشاورزی، قیمت خرید تضمینی گندم برای سال ۱۴۰۱ را مبلغ ۱۰۵ هزار ریال تعیین کرد و مبلغ ۱۰ هزار ریال نیز به عنوان جایزه تحویل گندم به دولت در نظر گرفته شد.

همچنین در این جلسه، هیات وزیران با توجه به نامگذاری سال ۱۴۰۱ تحت عنوان «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» و تأکید بر لزوم اجرایی و عملیاتی کردن سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری توسط دستگاه های اجرایی، ضمن بررسی نقش دستگاه های مختلف در تحقق شعار سال، کلیه بخش های دولت را مکلف کرد گزارش اقدامات خود در جهت تحقق سیاست های یاد شده را در فواصل کوتاه مدت به منظور بررسی در دولت، به دفتر هیات دولت ارایه کنند.

رئیس قوه مجریه در این جلسه با قدردانی از رهبر معظم انقلاب به خاطر اعتمادشان به رویکردها و تلاش های دولت، با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی خود چند نگرانی را مورد اشاره قرار دادند که این نگرانی ها باید به طور جدی مورد توجه دولت باشد، تصریح کرد: ایشان به مسأله تورم و گرانی به عنوان یکی از نگرانی های خود اشاره کردند و لذا دولت باید در این زمینه و برای رفع تورم و گرانی کاری متفاوت نسبت به سال گذشته انجام دهد.

در ششم فروردین اولین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در سال ۱۴۰۱ به ریاست رئیس دولت سیزدهم برگزار و در این جلسه مصوب شد از ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ تمام مدارس و دانشگاه های کشور به صورت حضوری فعالیت کنند و ساعات کار ادارات نیز به پیش از آغاز کرونا بازگردد.

رئیسی در این جلسه ضمن تشکر از همراهی مردم و تلاش کادر درمانی و بهداشتی و تمام کسانی که در کاهش شیوع ویروس کرونا نقش آفرینی کردند، تأکید کرد: با وجود روند کاهشی ابتلا و فوتی های کرونا در کشور، باید شیوه نامه های بهداشتی به دقت رعایت و از عادی انگاری کرونا در جامعه پرهیز شود.

روز یک شنبه ۷ فروردین جلسه هیات دولت به ریاست رئیس قوه مجریه برگزار و در این جلسه آیین نامه اجرایی تبصره ماده (۲۴) قانون مالیات بر ارزش افزوده در خصوص غیرفعال کردن کارپوشه مؤدیان فاقد شرایط لازم برای دریافت مالیات و عوارض با هدف ایجاد هر چه بیشتر انضباط مالی، جلوگیری از فرار مالیاتی و جلوگیری از شکل گیری مؤدیان صوری، تصویب شد.

رئیسی در این جلسه نظارت بر بازار و کنترل قیمت ها را به ویژه در ایام نوروز و ماه رمضان ضروری دانست.

همچنین جلسه کارگروه رفع فقر مطلق عصر دوشنبه ۸ فروردین با حضور رئیس دولت سیزدهم برگزار و تصمیماتی در جهت استمرار اقدامات دولت در زمینه تامین نیازمندی های ضروری جامعه هدف، اتخاذ و مقرر شد کمیته امداد امام خمینی (ره) نسبت به شناسایی و اقدامات حمایتی در خصوص این قبیل افراد انجام دهد.

رئیسی در این جلسه تاکید کرد: با توجه به ظرفیت های موجود کشور می توان با بسیج امکانات و برنامه ریزی منسجم و هماهنگ، اقداماتی انجام داد که در سال ١٤٠١ در کشور فقر مطلق وجود نداشته باشد.

رئیس قوه مجریه روز سه شنبه ۹ فروردین برای بازدید میدانی به شهرستان های بومهن و پردیس تهران رفت. وی ابتدا با حضور در بیمارستان نیمه کاره انصار الغدیر بومهن، دستور داد که این بیمارستان تا ۶ ماه آینده تکمیل و راه اندازی شود. وی پس از آن با حضور در محل فاز ۹ شهر جدید پردیس، در گفت وگوی رو در رو با ساکنان منطقه، مردم محلی و متقاضیان مسکن مهر و همچنین با گزارش وزیر راه و شهرسازی و مسئولان شرکت عمران پردیس، در جریان مشکلات واحدهای مسکن مهر در پردیس قرار گرفت.

رئیسی در بازدید از پروژه های مسکن مهر پردیس به وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه های مرتبط دستور داد، در اقدامی جهادی، عقب افتادگی ها در تکمیل واحدهای مسکن مهر را سریعا جبران و زمینه تحویل واحدهای باقیمانده را به متقاضیان فراهم کنند. در این بازدید رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی گزارشی از موقعیت مکانی و اراضی الحاقی برای طرح نهضت ملی مسکن و نیز مشکلات موجود در مسیر تکمیل واحدهای مسکن مهر و برنامه ریزی های انجام شده برای آماده سازی شبکه های زیربنایی و روبنایی فازهای مسکونی منطقه پردیس ارائه کرد.

بازدید از پارک علم و فناوری پردیس برنامه دیگر رئیس دولت سیزدهم در این روز بود و وی در این بازدید از پنج محصول دارویی دانش بنیان رونمایی کرد. رئیسی در بازدید از شرکت دانش بنیان آریاطب فیروز در جریان مراحل تولید دستگاه های همودیالیز قرار گرفت. وی همچنین از بخش های مختلف شرکت دارویی دانش بنیان زیست تخمیر و آزمایشگاه کنترل کیفی محصولات پروبیوتیک و مکمل های دارویی بازدید کرد.

رئیس قوه مجریه عصر همان روز در شورای اداری شهرستان پردیس حاضر شد و در این جلسه با تاکید بر ضرورت تکمیل زیرساخت های شهرستان پردیس و توسعه کمی و کیفی پارک علم و فناوری و شهرک نخبگان در این منطقه، اظهار کرد: هم شهرستان پردیس و هم پارک علم و فناوری آن با هدف گذاری و برنامه ریزی مناسب می تواند به منطقه موثر و مفیدی برای تهران تبدیل شود.

رئیس دولت سیزدهم نهم فروردین در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، «قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور» مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد. «قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور» در جلسه علنی روز چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی تصویب شده و به تایید شورای نگهبان رسیده بود.

در دهم فرودین سومین جلسه هیات دولت در سال ۱۴۰۱ به ریاست رئیسی برگزار شد و وی با تاکید بر برخورد بهنگام و قاطع با تخلفات در دولت، اظهار کرد: از وظایف اصلی و جدی همه مسئولین جلوگیری از تخلف از قانون و مقررات است و برخورد و برکناری کسانی که برخلاف این ضوابط عمل می کنند، مطالبه عمومی است.

همچنین ماموریت ویژه رئیس قوه مجریه به وزیر کشور برای بررسی حواشی پیش آمده در مسابقه فوتبال ایران و لبنان از اقدامات دیگر رئیسی در ۱۰ فروردین بود. بر این اساس، احمد وحیدی وزیر کشور ماموریت یافت تا فرآیند فروش بلیط، عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا در رعایت سقف مجاز حضور تماشاچیان در ورزشگاه و همچنین تضییع حقوق شهروندانی که برای تماشای این مسابقه بلیط تهیه کرده بودند را بررسی و گزارش آن را ارائه کند.

عصر چهارشنبه ۱۰ فروردین رئیس دولت سیزدهم در هجدهمین سفر استانی خود راهی خراسان رضوی شد. احمد وحیدی وزیر کشور، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری، سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور و مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیسی را در این سفر همراهی کردند. در این سفر با حضور رئیس قوه مجریه، عملیات اجرایی فاز دوم ذخیره سازی گاز شوریجه در سرخس آغاز و ۲ کارخانه در مجتمع گوگردی سردار شهید سلیمانی با دستور رئیسی افتتاح شد.

زیارت حرم رضوی، بازدید از طرح ها و پروژه های صنعتی، عمرانی و دانش بنیان، دیدار با اقشار مختلف مردم، علما و روحانیون، نخبگان ایثارگران و خانواده شهدا، فعالان عرصه تولید دانش بنیان و فعالان فرهنگی خراسان رضوی، شرکت در جلسه شورای اداری و نشست خبری از مهم ترین برنامه های رئیس قوه مجریه در این سفر سه روزه بود.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان