در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

[ad_1]

دکتر سید مهدی موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به واکسیناسیون گسترده دام و سگ در سال گذشته، اظهار کرد: در این مدت هفت هزار و ۳۴۲ رأس دام در سطح دامداری های صنعتی و سنتی واکسینه شده و همچنین به هزار و ۴۱۵ قلاده سگ های ولگرد و صاحب دار نیز واکسن هاری تزریق شد.

وی با اشاره به سمپاشی ۱۸ هزار و ۴۰۵ مترمربع جایگاه نگهداری دام در سطح شهرستان انزلی در راستای مقابله با انگل های دامی، افزود: به جهت مبارزه با انگل های خارجی بدن دام، در سال گذشته دو هزار و ۹۱ رأس دام سمپاشی شدند.

رئیس شبکه دامپزشکی انزلی گفت: در سال گذشته ۱۵ هزار و ۱۳۳ کیلوگرم گوشت و مرغ فاسد در بندرانزلی کشف و امحا شد و در این رابطه ۲۰ نفر از متخلفان به مراجع قضائی معرفی شدند.

دکتر موسوی با اشاره به انجام ۶۳۵ مورد آزمایش از نهاده های دام و طیور در مراکز عرضه و کارخانجات، افزود: در سال گذشته توسط مزارع مرغ گوشتی شهرستان انزلی پنج میلیون و ۵۰۸ هزار و ۷۷۵ جوجه یک روزه تولید شد.

وی به صدور بیش از ۲۶ هزار مجوز حمل نهاده های دامی اشاره و اضافه کرد: در مدت یاد شده بیش از ۳۰۰ هزار تن نهاده های خوراک دام از گمرک تحت نظارت دامپزشکی بندرانزلی ترخیص و ۱۴۱ فقره پروانه حمل نهاده های دامی برای خودروها صادر و یا تمدید شد.


[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان