[ad_1]
نباید اجازه داد استعمارگران و منافقان بین مسلمانان اختلاف ایجاد کنند

رئیس جمهور با ابراز تأثر از حادثه تلخ روز گذشته در حرم مطهر رضوی در مشهد، گفت: عزیزانی که شهید و مجروح شدند از طلبه های جهادی، اثرگذار، مخلص و شناخته شده مشهد و حاشیه این شهر بودند.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی که در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت سخن می گفت، این طلبه ها را خادمان واقعی مردم به ویژه قشر محروم مشهد توصیف کرد و گفت: کسانی که دشمنی کردند از جریان تکفیری بودند و نباید اجازه داد استعمارگران و منافقان با سوء استفاده از موضوعات قومی و مذهبی بین مسلمانان و مردم کشورمان با همسایگان اختلاف بیندازند؛ زیرا اختلاف افکنی از روش های قدیمی استعمارگران است.

رئیسی در ادامه با اشاره به مشکلات ناشی از سرمازدگی محصولات برای کشاورزان تاکید کرد: زمینه کمک به کشاورزان با استمهال در بازپرداخت تسهیلات، اولویت در اعطای تسهیلات و پرداخت خسارت فراهم شود تا کشاورزان عزیز به سختی نیفتند.
رئیس جمهور همچنین وزارت جهاد کشاورزی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را مکلف کرد با استفاده از ظرفیت های دانش بنیان و با پیش بینی و پیشگیری، از سرمازدگی محصولات کشاورزی جلوگیری کنند.
وی توزیع عادلانه اعتبارات در استان های کشور را نیز مهم برشمرد و گفت: در پرداخت اعتبارات باید عدالت در نظر گرفته شود نه مساوات؛ و پرداخت اعتبارات بر اساس آمایش سرزمینی و عدالت محلی صورت گیرد.
رئیس جمهور همچنین تهیه پیوست فرهنگی و عدالت را در تصمیم گیری ها مهم دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب بارها بر ضرورت تهیه پیوست های فرهنگی و عدالت محور تاکید کرده اند و همه تصمیمات و اقدامات مهم دولت باید پیوست فرهنگی و عدالت داشته باشد.
رئیسی در ادامه با تاکید بر ضرورت توجه به سلامت اداری در دستگاه های اجرایی، «خود کنترلی» را کارآمدترین نظام نظارتی دانست و گفت: این روش نظارتی، با تربیت دینی در خانواده و نظام آموزشی، و با بندگی خدا شکل می گیرد و در کنار نظارت های برنامه ای و میدانی، در تحقق سلامت اداری نقش مهمی دارد.
رئیس جمهور افزایش معنویت و رشد اخلاق میان کارکنان دستگاه ها و سازمان ها را ضامن بخش عمده ای از سلامت اداری دانست که باعث کاهش رانت خواری و رشوه خواری می شود.
رئیسی ماه مبارک رمضان را ماه «خودسازی» و «دگرخواهی» در سایه خدامحوری توصیف کرد و توجه به دیگران و تلاش برای حل مشکلات مردم را از آموزه های این ماه نورانی دانست و تاکید کرد: نباید در ادارات و سازمان ها، کار روزانه و خدمت به مردم به دلیل انجام کارهای مستحبی، لطمه ببیند.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان