در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، پروانه دوستی مدیر فرهنگی هنری منطقه ۱۳ و رئیس فرهنگسرای امید از برگزاری ویژه برنامه فراگیر «با رهروان سحر» در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: پویش «با رهروان سحر» برای چهارمین سال متوالی به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و به دبیری این مدیریت فرهنگی هنری در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران برگزار می شود.

وی ادامه داد: این ویژه برنامه با هدف تقدیم وعده سحری به گروه های خدماتی است که در شیفت سحر در حال خدمت رسانی به مردم شهر تهران هستند. از جمله این گروه ها می توان به پاکبانان، گروه های اورژانس، آتش نشان ها، نیروهای انتظامی و … اشاره کرد.

رئیس فرهنگسرای امید با اشاره به اهمیت این سنت خداپسندانه گفت: یکی از سنت های پسندیده و نیکو که در ماه مبارک رمضان در بین مؤمنان رایج است، اطعام روزه داران است. پذیرایی کردن از روزه داران بارها در آموزه های دینی ما مورد توجه قرار گرفته و ثوابی عظیم برای آن برشمرده شده است.

دوستی با اشاره به شیوه برگزاری این پویش افزود: خیرین و علاقه مندانی که تمایل به شرکت در این پویش دارند می توانند به صورت نقدی و غیرنقدی نسبت به تهیه بسته غذای وعده سحری اقدام کرده و پذیرایی کنند. در ۲ سال گذشته به دلیل همه گیری کرونا و خطراتی که از نظر ابتلاء به بیماری وجود داشت، این برنامه را در فضای باز برگزار می کردیم؛ امسال نیز همین روند تکرار می شود اما اگر خیرین قصد دارند خودشان میزبان این برنامه باشند می توانند در مشاعات منازل خود، مکان های عمومی مانند پارک ها و یا مکان های متعلق به گروه های خدماتی این مراسم معنوی را برگزار کنند.

وی در پایان گفت: پویش «با رهروان سحر» در سراسر مناطق ۲۲ گانه شهر تهران برگزار می شود و دبیرخانه اجرایی آن در فرهنگسرای امید قرار دارد.


[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان