[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد جواد باقری در خطبه های نماز جمعه این هفته آستارا با اشاره به فلسفه روزه داری به بیان آثار مختلف آن و برکات ماه مبارک رمضان پرداخت و افزود: باید با رعایت حرمت ماه مبارک رمضان چهره جامعه رنگ و بوی الهی به خود بگیرد.

حجت الاسلام باقری با اشاره به برگزاری جلسات قرائت قرآن کریم در حضور مقام معظم رهبری و اهتمام ایشان به موضوع قرائت و ترویج فرهنگ قرآن، افزود: اهمیت محور قرار دادن مساجد به عنوان پایگاه های قرآنی بسیار زیاد است.

وی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان بهار قرآن است و تلاوت قرآن جان و دل انسان را تازه می کند، تصریح کرد: وقتی رهبر معظم انقلاب با آن همه مشغله روزانه سه ساعت برای قرآن وقت می گذارند جای تعجب است که چرا مسئولین شهرستان در جلسات قرآن حضور ندارند.

امام جمعه آستارا با محکوم کردن اقدام تروریستی در حرم مطهر رضوی و شهادت دو روحانی مجاهد، گفت: این اقدامات کور فقط بهانه ای برای بر هم زدن وحدت مذاهب اسلامی است.

وی ادامه داد: یقیناً جامعه اسلامی بیدار و هوشیار است و شیعه و سنی در کنار هم چنین اقدامات وحشیانه ای را محکوم می کند.

حجت الاسلام باقری در ادامه به تبیین بیانات مقام معظم رهبری در خصوص شعار سال و اهمیت دانش بنیان بودن فعالیت های تولیدی اشاره و اضافه کرد: ضرورت اقدامات دانش بنیان در حوزه کشاورزی برای کاهش هزینه های کشاورزی و جلوگیری از هدر رفت آب و واردات بی رویه بذر و برخی محصولات اساسی کشاورزی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: تأمین امنیت اقتصادی و غذایی می تواند از مهمترین دستاوردهای تولید دانش بنیان در عرصه کشاورزی باشد.

امام جمعه آستارا با اشاره به روزهای پایانی مهلت ۶۰ روزه رئیس کل دادگستری گیلان به شرکت پیمانکار لایروبی اسکله آستارا، گفت: این شرکت باید گزارش عملکرد و تعهدات خود را به طور شفاف ارائه دهد و در صورت عدم انجام تعهدات خود صلاحیت ادامه فعالیت در این شهرستان را نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه شهرستان آستارا از لحاظ موقعیت مرزی خاص ترین مرز کشور است که چهار گمرک دریایی، ریلی، زمینی باربری و زمینی مسافری دارد، ادامه داد: در این بین مرز دریایی از همه اینها مهم تر و مؤثرتر است و تکمیل و راه اندازی سریع تر بخش های مختلف بندر و راه آهن می تواند عامل ایجاد امنیت شغلی پایدار برای آستارا و استان گیلان باشد.

حجت الاسلام باقری ارومی با تاکید به نقش مهم تولید در بخش های مختلف صنعت و معدن، به اهمیت شهرک های صنعتی در راه اندازی صنایع خرد و کارگاه های زودبازده اقتصادی اشاره کرد و گفت: شهرک صنعتی آستارا وضعیت خوبی ندارد و برای سرمایه گذارانی هم که قصد ورود به آن را دارند دائماً سنگ اندازی می شود. متأسفانه انحصار و خودخواهی بعضی افراد مانع توسعه اقتصادی آستارا شده است.

امام جمعه آستارا از نبود مدیریت شهری در آستارا گلایه و اظهار کرد: اینکه در بین ۵۳ کرسی شهرداری گیلان، تکلیف شهرداری آستارا هنوز مشخص نشده اصلاً شایسته نام آستارا نیست.

حجت الاسلام باقری گفت: طبق قانون اثر مادی ترک فعل مسئولان را می توان مواخذه و جبران کرد ولی آیا اثر معنوی و اجتماعی ترک فعل را نیز می توان جبران کرد؟ اینکه چندین ماه است بخاطر اختلاف سیاسی برخی افراد هیچ اقدام جدیدی در سطح مدیریت شهری صورت نگرفته است قابل گذشت و جبران نیست.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان