[ad_1]

خلیل بهروزی فر عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اهمیت به کار بردن فناوری در عرصه تولید، اظهار کرد: اینکه مقام معظم رهبری امسال را به نام تولید، دانش بنیان و اشتغال نام گذاری شده باید فراتر از یک شعار و به تعبیر صحیح تر به عنوان یک قانون بالادستی به آن نگریسته شود.

وی با تأکید بر اینکه عرصه تولید باید در برهه کنونی با رویکرد دانش بنیانی اداره شود، افزود: امروزه گسیل علم و دانش و به کارگیری از ایده های خلاق و نوآور جوانان و نخبگان در عرصه تولید از ضروریات انکارناپذیر است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش مؤثر دانش بنیان ها در بحران کرونا، گفت: اینکه کشور از بحران کرونا به صورت نسبی رهایی یافت یکی از دلایل آن پیشرفت دانشمندان در عرصه تولید واکسن با بهره گیری از ایده و خلاقیت جوانان این مرزوبوم بود.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شعار برگزیده امسال از مهم ترین شعارها و از مبانی برون رفت ایران از چالش های کنونی است، گفت: باید قرارگاه جهادی حمایت از دانش بنیان ها جهت افزایش سطح تولید و اشتغال در دولت تشکیل شود.

بهروزی فر با اشاره به نقش مؤثر مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و دانشگاه ها در سراسر کشور در تولید ایده و طرح های نوین، گفت: حمایت و بهره جویی از ایده های خلاق و نوآور عرصه گسترده فناوری به ویژه دانش بنیان ها چه در حوزه صنعت، اقتصاد و یا سلامت به سرعت می تواند شتاب پیشرفت ایران سرافراز را برای ملت به ارمغان بیاورد.

انتهای پیام/۳۳۸۹/م


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان