[ad_1]

رئیس جمهور در آغاز نخستین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال جدید با اشاره به شعار سال مبنی بر "تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین" رویکرد این شورا را در فصل جدید فعالیت و تلاش برای تحقق سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری از جمله شعار سال دانست و تاکید کرد: با توجه به حکم مقام معظم رهبری انتظار می رود شورای عالی انقلاب فرهنگی نهایت تحرک و تدبیر خود را در این راستا به کار گیرد.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی با قدردانی از تلاش هایی که برای تدوین سند تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام شده است، این سند را نقشه راه شورا خواند و گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در چارچوب پاسخ به مطالبه رهبر معظم انقلاب تدوین این سند جامع را دنبال می کند.

رئیس جمهور تصریح کرد: عموم جامعه و به ویژه نخبگان و کسانی که دغدغه فرهنگی دارند، از این شورا انتظار اقدامات جامع و خردمندانه دارند.

 رئیسی در پایان سخنان خود به هدف گذاری های دولت در زمینه تحقق شعار سال اشاره کرد و اظهار داشت: انتظار می رود کسب وکارهای دانش بنیان افزایش دو برابری پیدا کند و همه فعالیت های دیگر در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و نظایر آن نیز علم محور و مبتنی بر فناوری های روز باشد.

در جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی برنامه و دستورات جلسات ۴ ساله پیش روی شورا و نیز شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین اعضاء پیرو نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی و تدابیر ۶ گانه طرح شده از سوی ایشان، بخش های جایگاه، اهداف و وظایف شورای عالی انقلاب فرهنگی را در قالب سند تحول این شورا مورد بحث و بررسی قرار دادند و بخش های بعدی سند تحول نیز در جلسه بعدی مطرح و نهایی خواهد شد.

جلسه اعضا در ادامه ضرورت ساماندهی شبکه عرضه لباس، پوشاک و لوازم آرایش، مناسب و در شأن جامعه را یادآوری و بر لزوم اجرای قطعی و کامل مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه حجاب و عفاف از سوی قوه قضائیه و دیگر دستگاه های دولتی تاکید کردند.

در ادامه جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوع تشکیل کارگروه تدوین سند سیاستی مربوط به شعار سال مطرح شد و ۲ گزارش تهیه شده در دبیرخانه شورا در این مدت در خصوص شعار سال نیز ارائه شد.

اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین بر اساس نظر هیئت تعیین صلاحیت روسای دانشگاه ها، آقایان طاهر علی محمدی را برای ریاست دانشگاه ایلام،  محمد موذنی را برای ریاست دانشگاه شیراز،  فرهاد دانشجو را برای ریاست تربیت مدرس، علیرضا دودمان را برای ریاست دانشگاه صنعتی کرمانشاه،  سید علی میرمحمد میبدی را برای ریاست دانشگاه صنعتی اصفهان،  حسین هرسیج را برای ریاست دانشگاه اصفهان و احمد چلداوی را برای ریاست دانشگاه شاهد تایید کردند.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان