در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

نگاه ها به زندان باید اصلاح شود

۱۴۰۱/۰۱/۲۵ ۰۵:۱۹ کد خبر: 158631
[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام حمزه خلیلی در اولین نشست از سلسله نشست های تخصصی پیرامون توسعه اشتغال در زندان ها، گفت: می توانیم با استفاده از همه توان خود در طرح اشتغال زایی در زندان ها اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه در این مسیر به دنبال تغییر وضعیت به سمت شرایط بهتر هستیم، افزود: امروز باید نگاهمان به زندان اصلاح شود. ساز و کارهای جدی تولید را به عنوان متغیر اول باید مدنظر داشت.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با بیان اینکه امکانات، قابلیت ها و استعدادهای گیلان در مقایسه با استان های دیگر به عنوان یک متغیر دیگر مدنظر است، اضافه کرد: باید نگرش ها اصلاح شود.

حجت الاسلام خلیلی با تأکید بر اینکه امروز زندان باید به عنوان یک فرصت تلقی شود نه تهدید، افزود: غربالگری زندانیان بر اساس استعدادهای آنها باید در اولویت باشد.

دقت در موضوع اشتغال ضروری است

معاون راهبردی قوه قضائیه در ادامه این نشست با اشاره به اینکه صرف نوشتن آئین نامه در حل مشکلات کارگشا نیست، اظهار کرد: برنامه و طراحی درست برای موضوع مهمی همانند اشتغال لازم و ضروری است.

صاحب کار خراسانی همگرایی و اداره و انگیزه مسئولان گیلانی را دلیل انتخاب این استان برای اجرای پایلوت طرح اشتغالزایی در زندان ها عنوان کرد و گفت: وجود همگرایی یکی از ارکان موفقیت در این مسیر است.

وی با بیان اینکه فرد زندانی یک آسیب دیده اجتماعی است، تصریح کرد: ایجاد انگیزه ادامه زندگی برای زندانیان باید جز اولویت ها باشد.


[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان