[ad_1]

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از رئیس جمهور خواست با توجه به اینکه دارو کالایی استراتژیک و حساس است با عدم حذف ارز ترجیحی خللی در تامین آن برای بیماران ایجاد نشود.

به گزارش ایسنا، یحیی ابراهیمی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان مجلس بیان کرد: کشور در شرایط کنونی بیش از هر زمان دیگر نیازمند تصمیمات کارشناسی است و همه گروه ها و جناح های سیاسی باید در جهت تامین منافع ملی و توسعه کشور، تعلقات حزبی و جناحی را کنار بگذارند و با تمکین به قانون و قانونگرایی در راستای توسعه پایدار کشور گام بردارند.

وی افزود: امروز در عرصه جهاد اقتصادی و فرهنگی نیز باید با ایمان، صبر، بصیرت و وحدت عمل نماییم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در ادامه خطاب به وزیر امور خارجه گفت: در مذاکرات هسته ای، هوشمندی و دفاع از اصول عزت، حکمت و مصلحت نظام مقدس جمهوری اسلامی رعایت شود.

نماینده مردم دلفان و سلسله در مجلس در رابطه با مشکلات حوزه انتخابیه اش بیان کرد: همواره به عنوان یک عضو استان لرستان نماینده برای بیان دردها و مشکلات مبتلا به این استان با مشکل مواجهم و نمی دانم از کجا و کدام درد شروع کنم؛ از فقر و فلاکت، واحدهای تولیدی ورشکسته، مهاجرت تحصیل کرده ها، از جاده های مرگبار، از به یغما رفتن آب و خاک و هوای استان و.... هر گاه شاخص فلاکت را مرکز آمار ایران منتشر می کند، عرق شرم بر پیشانی ام نقش می بندد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه چرا برخی مرکزنشینان مایل به آبادانی خطه شهیدپرور لرستان نیستند؟ خطاب به وزیر راه گفت: یکی از چالش های موجود استان لرستان در بخش شهرسازی است. در حالی که چند ماه گذشته شاهد کشته و مجروح شدن ده ها نفر از شهروندان حوزه انتخابیه خود در جاده های فاقد ایمنی منطقه باشید، چه پاسخی برای شهروندان حوزه انتخابیه باید داشت. آیا می دانید طی چند سال اخیر چند کیلومتر از جاده های سلسله و دلفان تعمیر و تحویل داده شده است؟ تا کی باید شاهد از دست دادن عزیزانمان در جاده های فاقد ایمنی به علت کم توجهی مسئولان کشوری به این مناطق محروم باشیم.

وی از وزیر راه خواست که در اسرع وقت نسبت به تامین و تخصیص اعتبار لازم برای احداث و تکمیل ایمنی جاده های حوزه انتخابیه اش اقدام کند.

باید خودروسازان را نسبت به جان مردم پاسخگو کرد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان تذکری در خصوص کیفیت خودروهای تولید داخل به وزیر صمت داد و گفت: تا کی باید شاهد حمایت بی قید و شرط آن وزارتخانه از خودروسازانی باشیم که با تولید خودرو بی کیفیت نقش اصلی در کشته و مجروح شدن مردم در سوانح جاده ای دارند؟ آیا وقت آن نرسیده است که خودروسازان را نسبت به جان مردم پاسخگو کرد؟

ابراهیمی خطاب به رئیس جمهور نیز گفت: همان طور که می دانید دارو کالایی استراتژیک و حساس است و نباید خللی در تامین آن برای بیماران ایجاد شود.  در ۶ ماهه گذشته روند تامین ارز به کندی صورت گرفته و بانک مرکزی تعهدات خود را در این زمینه به درستی انجام نداده است. در حالی که سازمان غذا و دارو درخواست اختصاص یک میلیارد دلار برای سه ماهه سال ۱۴۰۱ کرده است، اما بانک مرکزی به جای تسهیل و افزایش هماهنگی ها از نیمه بهمن ماه سال گذشته از صدور فیش ارز ترجیحی برای دارو خودداری کرده است که این امر باعث بروز مشکلات عمده ای در حوزه دارو و واردات آن شده است که نتیجه این تصمیمات غلط کمبود دارو و افزایش قیمت آن برای بیماران شده است. لذا از حضرتعالی می خواهم در اسرع وقت دستورات ویژه ای برای بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه صادر نمایید تا نسبت به تامین ارز کافی در زمان مقرر برای تامین دارو اقدام شود.  

عضو کمیسیون بهداشت و درمان خطاب به وزیر بهداشت در خصوص تامین امنیت شغلی کادر سلامت با توجه به فروکش کردن کرونا، تذکر داد.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان