[ad_1]
رئیس جمهور: مشکلات فقط با دستور دادن حل نمی شود

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت استفاده بهینه از فرصت های موجود و استفاده بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی در توسعه روابط تجاری با کشورهای منطقه، به معاون اول ماموریت داد با تشکیل کمیته ای، مشکلات و موانع حوزه تجارت را احصا و در کوتاه ترین زمان برای حل آنها تدبیر کنند.

به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره فرصت ها و چالش های روابط تجاری با کشورهای منطقه، وضعیت تجاری کشورمان را خوب توصیف و بر لزوم بهره مندی از فرصت های موجود و استفاده بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی در این عرصه تاکید کرد.

رئیس جمهور در ادامه به معاون اول ماموریت داد با تشکیل کمیته ای با حضور مسئولان ذیربط، مشکلات و موانع حوزه تجارت را احصا و در کوتاه ترین زمان برای حل آنها تدبیر کنند.
رئیسی پیگیری را رمز موفقیت دستگاه ها در انجام وظایف و ماموریت های شان دانست و تاکید کرد: مشکلات فقط با دستور دادن حل نمی شود، بلکه دستورات باید منجر به اقدام و عمل جدی شود.
رئیس جمهور با تاکید بر لزوم مدیریت نقدینگی و هدایت تسهیلات بانکی به سوی تولید گفت: خلق نقدینگی بدون مدیریت آن پیامدهای سوء اقتصادی دارد و تلاش های خدمت گزاران عرصه اقتصاد را بلااثر می کند.
رئیسی در ادامه ضمن محکوم کردن حملات تروریستی به چند مدرسه در کشور افغانستان و تسلیت به خانواده های قربانیان این رخداد، مسئولیت این حوادث را علاوه بر تروریست ها، بر عهده کشورهایی دانست که در سال های گذشته به اسم تامین امنیت، با مداخلات غیرمسئولانه بیشترین نقش را در ناامن سازی و بی ثبات سازی افغانستان ایفا کرده اند.
رئیسی همچنین از هیات حاکمه افغانستان خواست که با تمام توان برای جلوگیری از تکرار این دست حوادث که بیشترین قربانیان آن اطفال و دانش آموزان بیگناه هستند، بکوشد.
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری مولی الموحدین حضرت علی(ع) و گرامیداشت لیالی قدر، بر بهره مندی از فرصت این شب ها برای کسب معرفت و فیوضات معنوی تاکید کرد و اظهار داشت: محروم کسی است که از درک شب های قدر محروم باشد.
رئیس جمهور، شرط درک شب قدر را کسب معرفت نسبت به مقام و منزلت اهل بیت علیهم السلام عنوان کرد و گفت: برای کسب معرفت باید خود را در معرض نسیم رحمت الهی قرار داد و اگر انسان در شب قدر مدال معرفت نگیرد، برای او هیچ فرقی بین این شب و شب های دیگر نیست.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان