[ad_1]

رئیس جمهور پیروزی در نبرد اراده ها را در گروی خداخواهی و حرکت در مسیر خواست حضرت حق دانست و گفت: بر خلاف ادعای مستکبران که فکر می کنند، جهان براساس اراده آنها شکل می گیرد، ملت ایران نشان داد، ملتی که برای خدا قیام کرده، پیروز است.

به گزارش ایسنا، آیت الله سیدابراهیم رئیسی بامداد شنبه در اجتماع شب زنده داران دومین شب قدر ماه مبارک رمضان و سوگواران شهادت مولی الموحدین علی(ع) در مصلی حضرت امام خمینی(ره) با اشاره به سنت و وعده الهی درباره حمایت از مستضعفان و حق جویان، به مسئله فلسطین اشاره و خاطرنشان کرد: روزی تصور می شد سرنوشت ملت فلسطین دور میزهای مذاکره رقم خواهد خورد، اما امروز سرنوشت فلسطین به دست و اراده مجاهدین در حال رقم خوردن است.

رئیس جمهور با اشاره به فرازهایی از وصیت نامه امام علی (ع) اظهار داشت: امیرالمومنین (ع) در وصیت نامه خود تاکید می کند که همواره در جانب مظلومین و مقابل ظالمان بایستید. امروز شاهد ۲ ظلم و جنایت بزرگ علیه مسلمانان؛ یکی از جانب رژیم صهیونیستی علیه نمازگزاران فلسطینی و دیگری جنایات و ستم داعش به عنوان جریانی دست ساخته غرب و صهیونیست ها، علیه مردم مظلوم افغانستان هستیم.
رئیس جمهور با اشاره روشنگری چند سال قبل رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه داعش دست پرورده سرویس های غربی و صهیونیسم است، گفت: امروز که شاهد جنایات مشابه داعشی ها و رژیم صهیونیستی علیه مسلمانان و نمازگزاران مظلوم در مسجدالاقصی و مساجد افغانستان هستیم، جهان بیش از هر زمان دیگر به حقانیت روشنگری مقام معظم رهبری پی برده است.

رئیسی حفاظت از جان همه مردم افغانستان از جمله شیعیان این کشور را وظیفه حاکمان فعلی این کشور دانست و تاکید کرد: از حاکمان افغانستان می خواهیم که از جان مردم مسلمان این کشور که با زبان روزه در مساجد به شهادت می رسند، دفاع کرده و جلوی گرگ هایی را که ناجوانمردانه به جان و امنیت آنها حمله می کنند، بگیرند.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به فرارسیدن روز قدس افزود: پیوستگی و همبستگی امت اسلامی که یکی از نمادهای آن روز قدس است، به لطف خدا و به اعتبار اخلاص امام راحل(ره) روز به روز بیشتر می شود و امیدواریم این همبستگی به زودی منتهی به آزادی قدس شریف و رسیدن فلسطینیان به حق ۷۰ ساله شان شود. لبیک به توصیه امیرالمومنین علی (ع) در دفاع از مظلوم ان شاءالله در روز قدس اتفاق خواهد افتاد.

رئیس جمهور در بخش پایانی سخنان خود، به اهمیت جهاد تبیین و رهنمودهای مقام معظم رهبری در این زمینه اشاره و تصریح کرد: امروز هر کس امکان سخن گفتن و نوشتن دارد باید در عرصه جهاد تبیین فعال باشد. امروز امپراطوری خبری در اختیار دشمن است و مکرر حق را باطل و باطل را حق جلوه می دهند.

رئیسی اهتمام به جهاد تبیین و ایستادگی در برابر هجمه های سازمان یافته رسانه ای دشمن را در منافات با طرح انتقادات و پیشنهادات با هدف بهبود حکمرانی ندانست و خاطرنشان کرد: مشارکت در جهاد تبیین به این معنا نیست که ما هیچ کاستی نداریم، بلکه به معنای بیان واقعیت های امیدبخش و جداسازی حق از باطل است.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان