[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، امین بابایی ظهر دوشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سیاهکل اظهار کرد: کتاب و کتابخوانی از واجبات کشورهای در حال توسعه بوده که بستر ساز توسعه فردی است.

فرماندار سیاهکل با اشاره به اینکه یکی از منزلت های حوزه کتابخوانی تمرکز نسبت به موضوعات مختلف کشور افزایش می دهد، گفت: قوه مطالبه گری در افراد کتابخوان بالای است.

وی توسعه پایدار و ارتقای آستانه مقاومت ملی کشور را یکی از اثرات کتابخانه ها برشمرد و ادامه داد: اگر افراد اهل تفکر نباشند در حوزه مدیریتی و آینده پژوهی کشور با مشکل مواجه می شویم.

بابایی با تاکید بر اینکه کتابخوانی یک سرگرمی کم هزینه ولی پر محتوا است، اضافه کرد: توسعه اجتماعی نیز به واسطه ترویج فرهنگ کتابخوانی به دست می آید.

وی با بیان اینکه خودگردان بودن کتابخانه ها زمینه توسعه بیشتر را فراهم می کند، ادامه داد: پرداخت نیم درصد شهرداری چشمگیر نیست و نیازمند توجه ویژه شورای شهر و شهرداری سیاهکل و دیلمان به این بخش هستیم.

داشتن جامعه ای عاری از آسیب با ترویج فرهنگ مطالعه

مدیر کل کتابخانه های عمومی گیلان در ادامه این جلسه اظهار کرد: برای داشتن جامعه ای پیشرفته و عاری از آفت و آسیب باید به بحث کتاب و کتابخوانی توجه داشته باشیم.

پریسا کرمی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر فعالیت ها، تولید علم، اشتغال همه بر اساس مباحث دانش بنیان باشد، گفت: نهاد کتابخانه ها تلاش کرده تا با تاسی از بیانات رهبری معظم نقش شایسته ای در حوزه رفع نیازهای مطالعاتی مردم و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی ایفا کند.

وی با بیان اینکه اگر یک قدم در حوزه کتابخانه ها برداشته شود حمایت و همراهی عالی ترین مقام اجرایی در شهرستان را به دنبال دارد، افزود: سیاهکل شهرستانی علاقمند به کتابخوانی که بارها در پویش ها نشان داده اند.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان