[ad_1]

رئیس کل دادگستری استان تهران در حاشیه افتتاح فاز دوم کارخانه لبنیات «وارنا» از احیاء کارخانه «سامان کاشی» با حمایت های قضایی دادگستری استان تهران در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش ایسنا، در راستای حمایت قضایی از چرخه تولید و نقش آفرینی دادگستری کل استان تهران در زمینه تحقق شعار سال مبنی بر «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین»، صبح امروز با حضور علی القاصی، رئیس کل دادگستری استان تهران فاز دوم کارخانه لبنیات «وارنا» با حمایت های مجموعه قضایی استان تهران آغاز به کار کرد.

القاصی ضمن افتتاح فاز دوم این کارخانه از بخش های مختلف آن بازدید کرد و روند تولید در این واحد تولیدی را به صورت میدانی مورد بررسی قرار داد. 

دستگاه قضایی نسبت به جریان تولید در کشور دغدغه دارد

رئیس کل دادگستری استان تهران در حاشیه این بازدید و در جمع خبرنگاران با اشاره به دغدغه مند بودن دستگاه قضایی نسبت به جریان تولید در کشور به تشریح وضعیت مجموعه تولیدی شیر وارنا پرداخت و گفت: این واحد تولیدی در حدود سه سال پیش به لحاظ فوت مالک اصلی و از طرفی به دلیل فشار سیستم بانکی ناشی از مطالبات، دچار بحران شد. 

وی تصریح کرد: پس از بروز مشکلات کارگری و ایجاد موانع متعدد در مسیر فعالیت این کارخانه، دستگاه قضایی با توجه به اهمیت مساله تولید در کشور وارد میدان شد و با پیگیری های دادگستری استان تهران، این واحد تولیدی تحت نظارت اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری استان تهران قرار گرفت. 

نقطه آغاز حمایت قضایی از «وارنا»

القاصی خاطرنشان کرد: پس از صدور حکم ورشکستگی کارخانه لبنیات وارنا، وضعیت این واحد تولیدی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران، طرح موضوع شد و از همه دستگاه ها و مجموعه های مرتبط خواسته شد تا زمینه احیاء این کارخانه و رفع مشکلات آن فراهم شود. 

جلوگیری از فروش کارخانه از سوی بستان کاران با ورود دستگاه قضایی

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به تلاش های همه جانبه دستگاه قضایی برای ازسرگیری تولید در این کارخانه اظهار کرد: علی رغم اینکه اقداماتی صورت گرفت تا کارخانه مذکور به فروش برسد و بانک ها به لحاظ مطالبات خود بخش هایی از این واحد تولیدی را تملک کرده بودند، دادگستری استان تهران به دنبال این بود تا هر چه سریع تر زمینه فعالیت دوباره این واحد تولیدی و اشتغال کارکنان آن فراهم گردد. 

برگزاری ۹۰ جلسه از سوی اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری استان تهران با دستگاه های مختلف

وی با اشاره به برگزاری ۹۰ جلسه از سوی اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری استان تهران با دستگاه های خدمات رسان و دستگاه های ذی ربط به منظور رفع موانع تولید در کارخانه لبنیات وارنا گفت: در ادامه، با حمایت های قضایی و با کمک مالکان و تزریق نقدینگی بخش هایی از این کارخانه مجددا فعال شد.

القاصی خلع ید شدن بانک های بستان کار از این واحد تولیدی پس از صدور حکم ورشکستگی از سوی دادگستری شهرستان ورامین را مورد اشاره قرار داد و اذعان کرد: در نهایت، این واحد تولیدی تحت نظارت اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری استان تهران قرار گرفت. 

ایجاد اشتغال برای ۳۳۰ نفر در وارنا

رئیس کل دادگستری استان تهران از ایجاد اشتغال مستقیم برای ۱۳۰ نفر و ایجاد اشتغال غیرمستقیم برای ۲۰۰ نفر در پی فعالیت مجدد کارخانه لبنیات وارنا با حمایت های قضایی خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر، از طریق اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری استان تهران آگهی دعوت بستان کاران منتشر و ۴۹ پرونده بستان کاری در این اداره تشکیل شده که مطالبات این افراد در حال پیگیری است.

ی با بیان اینکه پرونده ورشکستگی این واحد تولیدی هم اکنون در دادگاه تجدیدنظر استان تهران در حال رسیدگی است، گفت: در صورت قطعیت حکم ورشکستگی این واحد تولیدی، متعاقبا هم مطالبات بستان کاران پرداخت و هم سایر بخش های کارخانه لبنیات وارنا به صورت تکمیلی فعال خواهد شد. 

ایجاد زمینه تحصیل برای ۲۶۰ دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی وارنا

القاصی پیش بینی کرد تا در صورت رفع مشکلات موجود در این واحد تولیدی زمینه اشتغال نفرات بیشتری در این واحد تولیدی فراهم شود و گفت: کارخانه لبنیات وارنا دارای یک دانشگاه علمی کاربردی است که در حال حاضر ۲۶۰ دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند و به موازات فعال شدن این کارخانه با حمایت های قضایی، این دانشگاه نیز در حال حاضر فعال شده و زمینه تحصیل برای دانشجوبان فراهم گردیده است. 

رئیس کل دادگستری استان تهران در ادامه بیان کرد: با توجه به سلسله اقدامات اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری استان تهران و به خصوص ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران، موانع موجود در مسیر فعالیت این واحد تولیدی یکی پس از دیگری در حال رفع شدن است و امید می رود که هر چه سریع تر کارخانه لبنیات وارنا به طور کامل از ورشکستگی خارج و تحویل مالک یا اشخاص واجد صلاحیت شود. 

زمینه پرداخت مطالبات بستان کاران در حال پیگیری است

وی میزان مطالبات بستان کاران کارخانه لبنیات وارنا را حدود ۱۸۰ میلیارد تومان برآورد کرد و در عین حال گفت: با ارزیابی سایر اموال وراث زمینه پرداخت مطالبات بستان کاران در حال پیگیری قرار دارد تا در فضایی آرام و بدون هر گونه مانع چه از جانب سیستم بانکی و چه دستگاه های خدمات رسان تولید در این کارخانه به طور حداکثری عینیت پیدا کند. 

القاصی با تاکید براهتمام ویژه دادگستری استان تهران به منظور نقش آفرینی در عرصه حمایت از تولید، به تعیین هفت گام اجرایی دادگستری تهران برای حمایت قضایی از چرخه تولید و تحقق شعار سال اشاره کرد و در عین حال تصریح کرد: در راستای تحقق شعار سال، از جمله برنامه هایی که به صورت ویژه مورد اهتمام همکاران قرار دارد این است که واحدهای تولیدی و شرکت هایی که ورشکسته و یا دچار تعطیلی شدند و تحت نظارت اداره تصفیه قرار گرفته اند، هر چه سریع تر موانع موجود در مسیر فعالیت آن ها رفع و به چرخه تولید بازگردند. 

هر ماه یک واحد تولیدی احیاء می شود

رئیس کل دادگستری استان تهران همچنین با اشاره به مقوله حمایت از تحقق شعار سال به عنوان یکی از اولویت های ۱۵ گانه ریاست معزز دستگاه قضایی عنوان کرد: با پیگیری های به عمل آمده از سوی همکاران، تلاش بر این است تا هر ماه یکی از این شرکت ها و کارخانجات به چرخه تولید بازگردند و زمینه تولید در آن ها فراهم شود. 

کارخانه «سامان کاشی» با حمایت های قضایی احیاء می شود

وی همچنین از احیاء کارخانه «سامان کاشی» با حمایت های قضایی دادگستری استان تهران در آینده ای نزدیک خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر این واحد تولیدی با ظرفیت تعداد حدود ۶۰ نفر مشغول به فعالیت شده و انشالله تا پایان ماه حدود ۳۰۰ نفر در این واحد تولیدی مشغول به فعالیت خواهند شد.

خروج کارخانه «شیشه لرستان» از ورشکستگی

القاصی همچنین از خروج کارخانه «شیشه لرستان» از ورشکستگی در پی حمایت های قضایی همه جانبه خبر داد و اذعان کرد: در حال حاضر ۲۰۲ نفر در این واحد تولیدی مشغول به فعالیت هستند. 

رئیس کل دادگستری استان تهران در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: وضعیت کلیه شرکت ها و کارخانجاتی که دچار توقف و تعطیلی شده اند و یا بعضا حکم ورشکستگی آن ها صادر شده، تحت نظارت اداره تصفیه و امور ورشکستگی دادگستری استان تهران در حال پیگیری است و تمام تلاش بر این است که ضمن تسریع در تعیین تکلیف وضعیت این واحدهای تولیدی، زمینه فعالیت و اشتغال در آن ها فراهم گردد. 

پیش از این؛ پنجم خردادماه سال گذشته فاز نخست کارخانه لبنیات وارنا مورد بهره برداری قرار گرفته بود. گفتنی است؛ جعفر داراب خانی، رئیس حوزه ریاست دادگستری استان تهران و بابک ترکی، معاون قضایی رئیس کل و رئیس اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری استان تهران القاصی را در جریان افتتاح فاز دوم کارخانه لبنیات وارنا همراهی کردند.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان