[ad_1]

رئیس جمهور روز قدس را روز امید همه مستضعفان، مؤمنان و مظلومان عالم دانست و اظهار کرد: روز قدس روزی است که نوید آزادی قدس شریف و نابودی رژیم جعلی صهیونیستی و پیروزی دلبستگان به قرآن عزیز را می دهد.

به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی عصر پنجشنبه (۸ اردیبهشت) در بیست و هفتمین دوره آئین تکریم از خادمان قرآنی و اختتامیه بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، برگزاری این نمایشگاه را فرصتی ارزشمند برای توجه به آموزه ها و رهنمودها و فهم قرآن برشمرد و گفت: انسانیت انسان و ربانی و خدایی شدن انسان در پرتو آموخته های قرآن شکل می گیرد.

وی با بیان اینکه خداوند ابزار شناخت و معرفت را به همه انسان ها کرامت کرده اما برخی از انسان ها از آن بهره نمی برند، افزود: هر کس که از قرآن که «هدی للناس» و پیامبری که «کافه لناس» است، بهره برد، به قله های انسانی هدایت می شود و مانند حضرت سلمان به جایگاه رفیعی می رسد.

رئیسی همچنین با بیان اینکه قرآن کتاب هدایت ناس است که ظرفیت هدایت همه انسانها را دارد، اظهار داشت: با این حال برخی از این هدایت برخوردار نمی شوند. امروز جامعه بشری و فرهنگ و اقتصاد و سیاست و تمام لایه های زندگی انسان معاصر بیش از هر زمان دیگری نیازمند هدایت های قرآنی است.

رئیس جمهور تصریح کرد: اگر همه ما و جامعه بشری دل به آیات نورانی قرآن و به هدایت های مفسران و مبیّنان قرآن یعنی ائمه هدی (ع) که عِدل قرآن هستند، بدهیم دولت اسلامی، جامعه اسلامی، نظام اسلامی و تمدن اسلامی در پرتو هدایت های قرآن شکل می گیرد. مدنیتی که در پرتو قرآن نباشد، مدنیتی نیست که موجب ارتقای انسان بشود.

رئیسی با قدردانی از تلاش های امام راحل و مقام معظم رهبری برای احیا و و توجه به فرهنگ قرآنی خاطرنشان کرد: امروز جامعه بیش از همه زمان ها نیاز به امید و امیدآفرینی دارد. امید و امیدآفرینی در پرتو قرآن و آموخته های قرآن امکان پذیر است.

رئیس جمهور ادامه داد: اگر مجاهدان فلسطینی در میدان ابتکار عمل را در دست دارند این در پرتو آموخته های قرآن حاصل شده است والا ساز و برگ نظامی، پول و امکانات در طرف مقابل است. به جوان فلسطینی در غزه، یا جوان لبنانی و افغانستانی بگوییم به چه دلخوش کردی، قرآن را سر دست می گیرد و می گوید به این کتاب دل خوش کرده ام.

رئیسی با بیان اینکه امروز امید و آرامش در پرتو آیات نورانی قرآن و توجه و دل دادن به قرآن حاصل می شود، گفت: فردا روز قدس است. خداوند امام بزرگوار ما را رحمت کند که یادگار ارزشمندی را با نامگذاری جمعه آخر ماه رمضان به نام روز قدس از خودشان به جای گذاشتند.

وی افزود: روز قدس، روز امید همه مستضعفان، مومنان و مظلومان عالم و روزی است که نوید آزادی قدس شریف و نابودی رژیم جعلی صهیونیستی و پیروزی دلبستگان به قرآن عزیز را می دهد. آیات قرآن این نوید را به ما می دهند که هر کس خداوند متعال و دین خدا را یاری کند، خداوند دست او را خواهد گرفت و این هدایت کسانی است که در مسیر خدا گام بردارند.

رئیسی با بیان اینکه راه شهدای بزرگوار ما از جمله شهید سلیمانی، ایستادگی و دلدادگی به قرآن است، اظهار داشت: اعتراف سخنگوی کاخ سفید به اینکه آمریکا در اعمال فشارهای حداکثری شکست مفتضحانه ای خورده به برکت ایستادگی و برخورداری از آموزه های قرآن کریم است.

رئیس جمهور در این مراسم از همه خادمان قرآنی که پس از تعطیلی دو ساله این نمایشگاه بار دیگر جمع خادمان قرآن را گرد هم آورده و نمایشگاه اثربخشی را شکل دادند، صمیمانه قدردانی کرد.

رئیسی در این مراسم ضمن بازدید از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن، از ۱۲ نفر از خادمان قرآن کریم تجلیل و قدردانی کرد.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان