در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد جواد باقری در خطبه های نماز جمعه این هفته آستارا با بیان اینکه در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان قرار داریم، اظهار کرد: از فرصت اندکی که از این ماه پر خیر و برکت مانده بهترین استفاده را کنیم.

امام جمعه آستارا به روز جهانی قدس اشاره کرد و افزود: روز جهانی قدس، یک تاکتیک مؤثر فرهنگی در راستای حمایت از قدس شریف و آرمان های فلسطین است.

وی با اشاره به اینکه شکل گیری اندیشه روز جهانی قدس بر اساس اندیشه و تفکر اسلامی در مقابله و مبارزه با ظالمان و ستمگران بوده است، تصریح کرد: اسلام یک دین جهانی و رسالت حضرت پیامبر (ص) هم رسالت جهانی بوده است و بر اساس همین رسالت، کسی که نسبت به هم کیشان مسلمان خود بی تفاوت باشد مسلمان واقعی نیست.

حجت الاسلام باقری اضافه کرد: در دیدگاه حکومتی حضرت علی (ع) نیز واضح بیان شده است که مردم از دو جهت باید مورد توجه حاکمان خود باشند؛ یا از نگاه برادر دینی و یا از دیدگاه هم نوع انسانی، بر اساس این تعالیم متوجه می شویم که مسئله فلسطین یک مسئله انسانی- اسلامی است. چرا که ظلمی که به مردم مظلوم فلسطین می شود، در درجه اول ظلم به بشریت و در درجه بعدی ظلم به مسلمانان است.

وی با بیان اینکه رسالت جهانی حضرت مهدی (عج) برقراری عدل و مقابله با ظلم است، ادامه داد: مبارزه با رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی در راستای هدف جهانی منجی عالم بشریت است.

امام جمعه آستارا ادامه داد: باید تا قبل از ظهور آن حضرت این مبارزه به عنوان تمرینی برای استفاده از الگوی ظلم ستیزی جهانی حضرت ادامه پیدا کند چرا که مطمئناً رژیم غاصب صهیونیستی به هیچ وجه در جغرافیای سیاسی حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) جایی نخواهد داشت.

حجت الاسلام باقری با گرامیداشت ۹ اردیبهشت روز شوراها به جنبه های مثبت و منفی شوراها در کشور اشاره کرد و گفت: شورای خوب می تواند با همدلی و همفکری و استفاده از ظرفیت های موجود یک شهر را آباد و آن را در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دهد.

وی بیان کرد: شورای غیر متحد و متفرق می تواند تمام ظرفیت ها و فرصت های یک شهر را قربانی مطامع شخصی خود کند و شهر را در مسیر قهقرا و ویرانی قرار دهد.

وی با تبریک ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر خدمت کارگران و زحمتکشان عرصه تولید و خدمات، افزود: کارگران سربازان جنگ اقتصادی هستند و در صف مقدم جبهه تولید با دشمن می جنگید.

حجت الاسلام باقری ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری را گرامی داشت و با تبریک روز معلم و روز عقیدتی سیاسی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اضافه کرد: آموزش و تربیت انسان های پاک رسالت پیامبران و بندگان شایسته خداوند است.


[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان