[ad_1]

روسای جمهور ایران و اندونزی در گفت وگوی تلفنی با یکدیگر با اشاره به ظرفیت های متنوع موجود در دو کشور، بر ضرورت تلاش مشترک برای به فعلیت رساندن این ظرفیت ها در چارچوب ارتقای سطح تعاملات دوجانبه تاکید کردند.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در ادامه گفت وگوهای عیدانه خود با روسای کشورهای اسلامی به مناسبت پایان ماه رمضان، فرارسیدن عید سعید فطر را به «جوکو ویدودو» رئیس جمهور اندونزی و مردم کشورش تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد به برکت این عید بزرگ ملت و دولت اندونزی و همه ملت های جهان از صلح و امنیت بهره مند باشند.

رئیس جمهور با اشاره به ظرفیت های متنوع موجود در دو کشور افزود: با تلاش مشترک برای فعال شدن این ظرفیت ها، روابط دو کشور می تواند در تمامی زمینه ها توسعه یابد. جمهوری اسلامی ایران به دنبال آن است که روابط خود را با اولویت کشورهای دوست، در عرصه های منطقه ای و بین المللی ارتقا دهد.

رئیسی در بخش دیگری از این گفت وگو با اشاره به اهمیت مساله فلسطین در جهان اسلام، گفت: کشورهای اسلامی باید در دفاع از مبارزات ملت فلسطین انسجام و یکپارچگی داشته باشند.

«جوکو ویدودو» رئیس جمهور اندونزی نیز با تبریک متقابل عید سعید فطر به رئیس جمهور و مردم کشورمان، بر علاقه مندی کشورش برای توسعه همکاری های دوجانبه، منطقه ای و بین المللی با جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه انرژی و بهداشت تاکید کرد.

رئیس جمهور اندونزی تصریح کرد: ایران و اندونزی علاوه بر اشتراکات فرهنگی، در زمینه مسائل منطقه ای و بین المللی نیز دیدگاه های نزدیکی دارند و هر دو از آرمان های مردم فلسطین حمایت می کنند.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان