در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، سردار اسکندر مؤمنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در نشست عصرگاهی تبیین برنامه ها و سیاست های راهبردی مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه در زمینه مبارزه با مواد مخدر باید به سمت پیشگیری و صیانت درونی خانواده ها برویم گفت: چندان به این موضوع خوشبین نیستیم که تولیدات مواد مخدر در افغانستان کمتر شود. از سوی دیگر اگر تولید مواد مخدر صنعتی هم در افغانستان بیشتر شود با خطرات بیشتری مواجه هستیم.

وی با اشاره به روی کار آمدن طالبان گفت: پس از روی کار آمدن طالبان تقریباً هر چقدر جلوتر می رویم می بینیم راهبردهای اولیه ما پس از روی کار آمدن طالبان درست بوده است و ما نباید چندان خوشبین به عملکرد طالبان باشیم.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه اصل پیشگیری معمولاً در جامعه مورد غفلت واقع می شود گفت: این به این دلیل است که پیشگیری کمیت پذیر نیست. بودجه ای که بابت پیشگیری صرف می شود مشخص نمی کند که به ازای پیشگیری از اعتیاد چند نفر بوده است. کسانی که هم کار پیشگیرانه می کنند مواهب و مزایای کمتری دریافت می کنند در حالی که اثرگذارترین کار همان پیشگیری است.

سردار مؤمنی خاطرنشان کرد: نهادهایی که می توانند در امر پیشگیری مؤثر واقع شوند همچون مدارس، دانشگاه ها، مساجد و ائمه جمعه سراسر کشور هستند. ائمه جمعه ما را به تقوا دعوت می کنند اما قطعاً یکی از مصادیق تقوا، دوری از مواد مخدر است.


[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان