[ad_1]

یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما در کشور با مشکل کمبود آب مواجه نیستیم بلکه مشکل اصلی سوء مدیریت و عدم برنامه ریزی برای بهره گیری از منابع آب دریاهاست.

محمدرضا صباغیان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به ضرورت مدیریت صحیح منابع آبی در سطح کشور، بیان کرد: ما مشکل آب در سطح کشور نداریم بلکه با مشکل سوء مدیریت مواجه هستیم. متاسفانه برنامه ریزی دقیقی در حوزه آب در سطح کشور وجود ندارد. ما از شمال کشور به دریای خزر و از جنوب به خلیج فارس و دریای عمان دسترسی داریم. اگر مدیریت صحیحی در این حوزه اعمال شده بود امروز مانند تمام کشورهای حاسیه خلیج فارس ما نیز سرتاسر کشورمان مشکل تامین آب نداشت.

وی در ادامه اظهار کرد: متاسفانه در حوزه انتقال آب نیز ضعف  داریم. برنامه دولت صرفا بر این استوار است که منابع محدود موجود را هر روز سهمیه بندی کرده و دسترسی مردم را محدودتر کند. در حالی که با اجرای پروژه های انتقال آب می توان مشکل را به طور کلی مرتفع کرد.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما با اجرای پروژه های انتقال آب حتی می توانیم صادر کننده باشیم. اما متاسفانه عدم برنامه ریزی در این حوزه باعث شده تا این موضوع نیز بر روی زمین مانده و آنگاه ما نیز با مشکل مواجه شویم. امروز کشورهایی نظیر عربستان و امارات از طریق شیرین سازی آبی دریا کشاورزی خود را گسترش داده تا حدی که جزو صادرکنندگان محصولات کشاورزی شده اند.

وی در ادامه تاکید کرد: می بینیم که کشورهای حاشیه خلیج فارس با بهره گیری از منابع آب دریا بهترین فضای سبز و امکانات تفریحی را در آب و هوای خشک فراهم کرده اند. اگر ما نیز در این حوزه با برنامه گام برداریم دیگر با مشکل کمبود آب مواجه نخواهیم بود.

انتهای پیام
 


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان