[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، ۱۸ اردیبهشت ماه اولین روز فرهنگی ۱۴۰۱ در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور برگزار شد و در این روز خانه فرهنگ کشورمان میزبان دانشجویان دانشگاه لمز از معتبرترین دانشگاه های پاکستان بود.

جعفر روناس مسئول خانه فرهنگ در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان ضمن اشاره به اشتراکات فرهنگی دو کشور ایران و پاکستان گفت: ایران نخستین کشوری است که پاکستان را پس از استقلال به رسمیت شناخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پارسی سرایی شعرای پاکستان گفت: بیشتر اشعار شاعر ملی پاکستان به زبان فارسی است و با آموزش زبان فارسی کلید درب گنجینه علوم مختلف ایران به روی شما باز خواهد شد.

وابسته فرهنگی ایران در لاهور همچنین در پاسخ به سوالات دانشجویان درباره جاذبه های توریستی ایران گفت: ایران از جاذبه های توریستی فراوان برخوردار است و به دلیل اشتراکات فرهنگی مردم دو کشور در خاک یکدیگر هرگز احساس غریبگی نمی کنند.

وی در ادامه به بیان جاذبه های گردشگری و ظرفیت های مختلف جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

دانشجویان دانشگاه لمز پس از جلسه پرسش و پاسخ از کتابخانه، صنایع دستی و آثار هنری خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور بازدید به عمل آوردند.

دانشگاه لمز (دانشگاه علوم مدیریت لاهور) در سال ۱۹۸۴ توسط سید بابر علی یکی از بازرگانان موفق پاکستان به عنوان دانشگاه خصوصی پژوهشی بنیان گذاری شد. اکنون این دانشگاه یکی از گرانترین دانشگاه های پاکستان است. این نهاد آکادمیک در رتبه بندی دانشگاه QS در سال ۲۰۱۶ به عنوان برترین دانشگاه پاکستان شناخته شد. دانشگاه لمز دارای مدارس کسب و کار، علوم انسانی و علوم اجتماعی، و علوم و مهندسی است. این دانشگاه با وسعت ۱۰۰ هکتار، بیش از ۵ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی دارد و ۲۰۰ نفر هیئت علمی با مدرک دکترا اخذ شده از موسسات برتر جهان مثل هارورد و کیمبرج در این مرکز علمی به تدریس اشتغال دارند.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان