در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

[ad_1]

ایسنا/خراسان جنوبی رییس سازمان بسیج سازندگی گفت: سپاه پاسداران برای ساخت بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی در خراسان جنوبی اعلام آمادگی کرده که نیاز است برای این منظور زمینی به مساحت ۱۱ هکتار را تامین کند.

سردار محمد زهرایی شب گذشته ۲۱ اردیبهشت جاری در کارگروه بسیج سازندگی خراسان جنوبی اظهار کرد: یک فعالیت خوبی را سپاه پاسداران در استان دنبال می کند که آن هم احداث بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی برای خراسان جنوبی است که هزینه ساخت آن را سپاه به صورت کامل تقبل می کند اما در زمینه تامین زمین مشکل داریم.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه باید زمین اجرای این طرح در استان تامین شود و نباید این طرح در صورتی که هزینه ساخت آن را سپاه پاسداران به صورت کامل تامین می کند، مفغول بماند، تصریح کرد: نیاز است در این زمینه کارگروه ویژه ای با حضور دستگاه های متولی برگزار شود در یک بازه کوتاهی زمین مورد نیاز پیش بینی شود تا استارت طرح کلید بخورد.

سردار زهرایی با اشاره به اینکه رزمایش جهادگران فاطمی همزمان سالروز بسیج سازندگی با هماهنگی دولت در سراسر آغاز شده است، گفت: رییس جمهور در هفته جاری همزمان با سفر استانی خود به چهارمحال و بختیاری، در رزمایش جهادگران این استان شرکت خواهد کرد.

وی بیان کرد: رزمایش جهادگران فاطمی در خراسان جنوبی برگزار خواهد شد و در برخی استان ها برگزار شده و در برخی استان ها هم تا پایان سال جاری برگزار خواهد شد.

رییس سازمان بسیج سازندگی خاطرنشان کرد: سال گذشته در خراسان جنوبی در راستای حمایت از جهادگران ردیف اعتباری دیده شده که درخواست ما این است که حمایت از اردوی های جهادی در برنامه سال جاری استان هم دیده شود.

سردار زهرایی از راه اندازی ۱۶۵ قرارگاه عملیات جهادی در سطح کشور در سال جاری خبرداد و گفت: برای تجهیز هر قرارگاه مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان را معاون اول رییس جمهوری پذیرفته است و هزینه نفر روز یعنی رفت و آمد و خوراک آن را مجموعه بسیج تامین خواهد کرد.

وی ادامه داد: برای راه اندازی این قرارگاه ها در خراسان جنوبی نیاز است که زمینی در اختیار بسیج سازندگی قرار گیرد تا نسبت به راه اندازی آن اقدام شود، یکی از مزایای راه اندازی این قرارگاه این است که شما در حوادث مختلف یک بازوی توانمند و انقلابی و پای کار برای مدیریت حوادث خواهید داشت.

سردار زهرایی با اشاره به پرداخت تسهیلات تبصره ۱۶ هم گفت: سال گذشته از محل این تبصره به مجموعه بسیج سازندگی پنج هزار میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته اما در سال جاری تخصیص این تسهیلات به استان ها واگذار شد و مقرر شده که در کارگروه بسیج سازندگی در استان ها بنابر به دستور استانداران یا به صورت درصدی و یا عملکردی برای بسیج تسهیلات در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: نیاز است این موضوع و سهم بسیج استان در جلسه امروز تعیین تکلیف شود.

رییس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه در قانون بودجه سال جاری برای اولین بار احداث ۵۰ هزار نیروگاه خورشیدی با محوریت احداث توسط بسیج سازندگی به مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: سقف تسهیلات برای اجرای هر پنل خورشیدی ۱۲۰ میلیون تومان است و تسهیلات آن هم چهار درصد است.

سردار زهرایی افزود: بالاترین تعداد پنل خورشیدی با ۲ هزار و ۹۰۰ پنل با توجه به ظرفیت خراسان جنوبی به این استان اختصاص داده ایم، تا الان در کشور به این حجم پنل خورشیدی کار نشده و اجرای این طرح نیازمند همت جهادی است.

وی از فرماندران و دهیاران خراسان جنوبی خواست نسبت به شناسایی افراد متقاضی اقدام و به بسیج سازندگی معرفی کنند، همچنین امکان نصب تجمیعی این پنل ها و آموزش ها نیروها نیز وجود دارد.

سردار زهرایی با اشاره به اینکه در بودجه سال ۱۴۰۱ به بسیج سازندگی اجازه داده شده که از هزینه های مالیات قابل قبول کارخانه ها و شرکت ها برای اجرای پروژه های محرومیت زدایی استفاده کند، عنوان کرد: نیاز است که جلسات توجهی با متولیان دراستان برگزار شود و آورده خوبی برای استان خواهد داشت.

وی اظهار کزد: برای آبرسانی به هفت هزار و ۱۳۸ روستای کشور با دولت و وزیر نیرو انعقاد قرارداد بسته شده است که در حال حاضر اجرای پروژه ها رو روال افتاده است، در طرح جهاد بسیج سازندگی باید آبرسانی به روستاهای در طول مسیر هم اجرایی شود و روستاهای نیازمند که در طول مسیر نیست در مرحله بعدی طرح خواهد آمد.

رییس سازمان بسیج سازندگی به اجرای طرح از آبخیز تا جالیز در سطح کشور اشاره کرد و گفت: برای اجرای این طرح هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل تبصره ۱۴ در نظر گرفته شده و برای اجرای این طرح کارگروه ملی راه اندازی شده که مسوول بسیج سازندگی خراسان جنوبی، مسوول این کارگروه است که سهم استان را ویژه خواهد دید.

سردار زهرایی ادامه داد: در حال حاضر مرمت ۸۹۰ قنات خراسان جنوبی با همکاری بسیج در حال انجام است.

وی اظهار داشت: محرومیت زدایی در ۳۵۰ محله آسیب پذیر در طرح ۲ و سه ساله و ۶۰ محله در سال جاری را در دستورکار داریم که برای هر محله با ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار تضمین شده اختصاص یافته است که درخواست من است که در خراسان جنوبی  یک تیم کننده برای این منظور به تهران معرفی شود.

سردار زهرایی بیان کرد: نیاز است که یک نمایشگاه دائم و برندسازی محصولات کشاورزی استان را داشته باشیم که موضوع باید در این جلسه مصوبه شود.

وی عنوان کرد: از محل اعتبارات متوازن سازی استان ما آمادگی همکاری و مشارکت در اجرای طرح های عمرانی استان را داریم


[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان