[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین واثق کارگرنیا عصر چهارشنبه در سی و نهمین جلسه شورای شهر رشت با گرامیداشت یاد آیت الله محمد تقی بهجت (ره)، گفت: آیت الله بهجت (ره) افتخار جهان اسلام است.

وی با اشاره به ساده زیستی و حیات پربرکت آیت الله بهجت بر لزوم الگو گرفتن از سیره معنوی ایشان و منش ایشان تاکید کرد و افزود: آیت الله بهجت (ره) در زهد و تقوا انسانی بسیار وارسته و کم نظیر بودند.

رئیس شورای شهر رشت با گلایه از بررسی برخی لوایح و کمک مالی در صحن این شورا، گفت: لوایح کمک مالی از سوی شهرداری رشت به صحن شورا ارسال می شود و با توجه به حجم مشکلات و دغدغه های موجود باید به ارسال لوایح دیگر نیز توجه داشته باشد.

وی با گلایه مندی از عملکرد برخی کمیسیون های این شورا اضافه کرد: در برخی از کمیسیون های تخصصی شورا شاهد حضور بیش از پنجاه مشاور هستیم، اما در نهایت خروجی مناسبی از آن کمیسیون ها نمی بینیم.

بی توجهی شهرداری به مصوبات شورا

رئیس کمسیون فرهنگی شورای شهر رشت نیز با گلایه از سخنان رئیس شورا، گفت: در حال حاضر هنوز طرح و لایحه خاصی بررسی نشده است و چند طرح و لایحه در دست بررسی داریم و همچنین برخی از مشاورین در کمیسیون فرهنگی شورا، توسط دیگر اعضای شورا به عنوان مشاور به کمیسیون ها تعرفه شده اند.

عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه از پروژه های ۱۰۰ میلیارد تومانی شهرداری رشت هیچ اطلاعی نداریم، افزود: شهرداری رشت در شرایطی کمک های مالی دو میلیون تومانی را در قالب لوایح به صحن شورا ارسال که بابت قرار دادهای ۱۰۰ میلیارد تومانی به اعضای شورا هیچ گونه اطلاع رسانی نمی کند.

مسعود عباس نژاد با انتقاد از بی توجهی شهرداری رشت نسبت به مصوبات شورا، افزود: بارها طرح های متعدد را در کمیسیون های تخصصی شورا بررسی و به اطلاع شهردار رشت رسانده ایم، اما متأسفانه شهردار رشت به مصوبات شورا ترتیب اثر نمی دهد.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان