در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

[ad_1]

آیت الله رئیسی در دیدار معاون نخست وزیر کوبا گفت: هم افزایی ظرفیت های ایران و کشورهای آمریکای لاتین به رشد اقتصادی طرفین می انجامد.

تاکید «رئیسی» بر گسترش همکاری با آمریکای لاتین

 آیت الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار « ریکاردو کاپریساس» معاون نخست وزیر کوبا روابط تهران – هاوانا را راهبردی توصیف کرد و گفت: باید از ظرفیت های متعدد و متنوع موجود در دو کشور برای توسعه همکاری ها در عرصه های تجاری، اقتصادی، کشاورزی، بهداشتی و درمانی بهره گرفت.

رئیس جمهور تاکید کرد: مناسبات مثبت و سازنده دوجانبه ایران و کوبا می تواند به عرصه تعاملات بین المللی دو کشور نیز تعمیم یابد.

رئیسی با ابراز خرسندی از نتایج برگزاری نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و کوبا افزود: همکاری های سازنده دو کشور در زمینه مسائل بهداشتی و سلامت ظرفیت گسترش بسیاری دارد و ایران و کوبا با اتکا به توان داخلی می توانند در حوزه های گوناگون و تولید محصولات استراتژیک به خودکفایی برسند.

رئیس جمهور با اشاره به زمینه ها و ظرفیت های همکاری ایران با کشورهای منطقه آمریکای لاتین خاطرنشان کرد: هم افزایی این ظرفیت ها به رشد اقتصادی طرفین می انجامد و بنای جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با کشورهای مستقل و مقاوم در برابر زیاده خواهی های نظام استکبار جهانی از جمله کوبا است.

«کاپریساس» معاون نخست وزیر کوبا نیز در این دیدار با تقدیم پیام رئیس جمهور این کشور به آیت الله رئیسی بر تمایل کشورش برای توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

معاون نخست وزیر کوبا با راهبردی و عمیق توصیف کردن روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری بین تهران و هاوانا، اظهار داشت: با برنامه های کوتاه، میان و بلند مدت می توان مناسبات ایران و کوبا را از سطح روابط دوجانبه به تعاملات چند جانبه در منطقه آمریکای لاتین ارتقا داد./فارس

۰

[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان