[ad_1]

روند اجرای برنامه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها و الزامات تحقق اهداف آن در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، در این جلسه که به ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، گزارشی از وضعیت بازار پس از اجرای برنامه مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها ارائه شد و با توجه به اهمیت نظارت بر بازار در اجرای صحیح این طرح، رئیس جمهور تاکید کرد: مبنای اصلی دولت اجرای قانون توأم با عادلانه کردن یارانه ها و جلوگیری از وارد آمدن فشار به سفره خانوارها است.

رئیسی افزود: لازمه تحقق این هدف، تثبیت قیمت هاست و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و اتحادیه های صنفی باید بر روند و فرایند قیمت گذاری ها نظارت نموده و از افزایش بی رویه و غیرمنطقی قیمت ها جلوگیری کنند تا بر اساس مولفه های موثر در قیمت تمام شده و سود منصفانه فروشندگان، قیمت عادلانه را تعیین و اطلاع رسانی کنند. سازمان تعزیرات نیز باید بر اساس قانونی که اخیرا تصویب شد با متخلفان به صورت قاطع برخورد کند.
در این جلسه همچنین پس از ارائه گزارشی از میزان ذخایر و روند تامین کالاهای اساسی و نهاده های دامی از طریق تولید داخلی و واردات، با توجه به فراوانی و کفایت اقلام مذکور رئیس جمهور بر تسریع و تسهیل روند توزیع مناسب آنها در استان ها و شهرستان ها تاکید کرد.
رئیسی همچنین تصریح کرد: شفاف سازی عملکرد و گفتگوی مستمر با مردم از مبانی اصلی دولت سیزدهم است و دستگاه های اطلاع رسانی و تبلیغاتی باید با همکاری همه مسئولان گره های ذهنی و ابهامات در زمینه مسائل اقتصادی از جمله اجرای قانون مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها را برطرف کنند.
در جلسه امروز ستاد هماهنگی اقتصادی دولت همچنین موضوع بازار ارز و تدابیر بانک مرکزی برای ساماندهی و انسجام بخشی این بازار مطرح و با توجه به وجود و در دسترس بودن منابع ارزی کافی و بی سابقه در بانک مرکزی، مقرر شد برابر قوانین جدید در مورد برخورد با فعالان غیرمجاز در بازار ارز، با افراد سودجو و فرصت طلب بویژه دلالان و پایگاه های نامعتبر در این زمینه برخورد و از توانمندی های موجود کشور برای مدیریت منابع و تثبیت نرخ ارز استفاده شود.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان