در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الله عبدالملکی روز شنبه ۷ خرداد در حاشیه آئین تودیع و معارفه رئیس جدید مرکز حراست و مشاور ستاد دانش بنیان و فناوری های وزیر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۹۰ درصد مردم یارانه دریافت خواهند کرد و همه کسانی که جزو این افراد هستند و هنوز یارانه دریافت نکرده اند، خیالشان راحت باشد که یارانه آنها پرداخت می شود.

وی افزود: ۲ گروه در خصوص یارانه ها داشته ایم: افرادی که اصلاً پرونده یارانه نداشته اند این افراد حدود هفت و نیم میلیون نفر هستند که باید از سامانه اعلامی سازمان هدفمندی یارانه ها ثبت نام کنند که به حدود چهارتا پنج میلیون نفر از آنها یارانه تعلق می گیرند.

وزیر رفاه با اشاره به افرادی که یارانه آنها توسط دولت قبل حذف و یا خودشان حذف کرده اند گفت: این افراد باید در سامانه اعلامی سازمان هدفمندی یارانه ها ثبت نام کنند، حقشان است که یارانه دریافت کنند.

وی ادامه داد: سازمان هدفمندی یارانه ها، لیست ثبت نام کنندگان را برای وزارت رفاه، ارسال می کند بررسی ها تکمیلی انجام می شود و یارانه برای آنها از اردیبهشت ماه لحاظ می شود.

عبدالملکی با بیان اینکه گروه دوم افرادی هستند که جزو دهک دهمی شناسایی شده اند گفت: این افراد تا فروردین ماه یارانه می گرفتند، اما در اردیبهشت ماه یارانه به آنها تعلق نگرفت که به دستور رئیس جمهور یک ماه برای آنها واریز و مسدود است تا بررسی ها تکمیل شود.

وی گفت: رئیس جمهور یک ماه فرصت بررسی دادند تا وضعیت افرادی که اعتراض ثبت کرده اند رسیدگی شود در سامانه حمایت، قابلیت جدید به آن اضافه می شود، برای درخواست کنندگان پیامک ارسال می شود تا با مراجعه به سامانه شناسنامه اقتصادی را ببینید و اگر اعتراضی دارند اعلام و مدارک و مستندات را بارگذاری کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه درخواست های بازبینی درست است گفت: این امر نیازمند بازنگری است به عنوان مثال، فردی خودروی خود را به صورت قولنامه ای فروخته است اصل را بر صحت می گذاریم و به او فرصت می دهیم تا سند فروش خودرو را ارائه کند.

وی افزود: همچنین خانواده ای به خاطر درآمد بالای فرزندان جزو دهک دهم شناخته شده اند و یارانه آنها قطع شده است در این راستا فرزندانی که خانواده مستقل تشکیل داده اند و یارانه را تفکیک نکرده اند، در سامانه حمایت راهنمایی می شوند تا جداسازی یارانه را انجام دهند و بعد والدین و اعضای خانواده مشمول دریافت یارانه می شوند.

عبدالملکی خاطرنشان کرد: همچنین کسانی که با حساب شخصی کارهای اقتصادی غیرشخصی انجام می دادند به عنوان مثال، مسئول خرید شرکتی شده اند اصل را بر صحت می گذاریم و فرصت می دهیم که حساب تجاری را از حساب شخصی جداسازی کنند یا افرادی که وجوه شرعی طلاب را در دفاتر مراجع جمع آوری می کردند حساب ها را شفاف و جداسازی کنند.

به گزارش ایرنا، افرادی که به دهک بندی ها اعتراض دارند، از طریق تماس با شماره های ۶۳۶۹ و ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ اقدام کنند یا با مراجعه به آدرس hemayat.mcls.gov.ir اعتراض خود را ثبت کنند.


[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان