[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، پریسا کرمی پیش از ظهر یکشنبه در نشست ملی «روایت مادری» با اشاره به ضرورت بیان اهمیت جایگاه مادران شهدا اظهار کرد: ادبیات پایداری به اشک مادران شهدا مزین شده و ایثار و شکوه کار آنان را به نمایش می گذارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با بیان اینکه یکی از درخشان ترین آثار حوزه پایداری، کتاب «دیدبان تاریخ» است، تصریح کرد: این کتاب روایتگر زندگی شهید اسحاقی است.

وی با اشاره به هدف از انتشار کتاب «دیدبان تاریخ»، گفت: هدف برجسته کردن احساسات مادری در ادبیات پایداری است تا طبق تاکید رهبری، ارج و قرب این مادران در جامعه برقرار بماند.

کتاب «دیدبان تاریخ» به دنبال برجسته کردن احساسات مادری است

کتاب دیدبان تاریخ الگوی تازه ای در حوزه روایت دفاع مقدس را ایجاد کرده است

دانشیار دانشگاه گیلان و منتقد کتاب «دیدبان تاریخ» نیز در این نشست با بیان اینکه کتاب های حوزه دفاع مقدس خاطرات جنگ نیست و می توان از منظرهای مختلف به این رویداد نگریست، افزود: بر خلاف بسیاری از جنگ های قرن ۲۰ و ۲۱، دفاع مقدس به دلیل تدبیر امام و مردمی بودن واجد روایت ها و الگوهای متفاوت برای بررسی است.

محمود رنجبر افزود: هر کتابی در حوزه دفاع مقدس قطعه ای از اطلسی بوده که باید به آن رسید اما تاکنون این مهم محقق نشده است.

وی با بیان اینکه کتاب های منتشر شده در حوزه دفاع مقدس زیاد است اما از این میان کتاب هایی هستند که شاخص بوده و به ما الگو می دهند، ادامه داد: کتاب دیدبان تاریخ الگوی تازه ای در حوزه روایت دفاع مقدس را ایجاد کرده است و در این کتاب شاخصه های تربیتی و الگوهای انسان در زمین را می توان یافت.

رنجبر با اشاره به ویژگی های کتاب دیدبان تاریخ، بیان کرد: جلد کتاب خلاقانه است و با وجود آنکه متن کتاب به صورت گفتگو محور تهیه شده اما بر اساس سوم شخص راوی بیان شده است.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان