تخریب ۲۷ واحد مسکونی غیر مجاز در رشت

۱۴۰۱/۰۳/۱۰ ۰۴:۳۶ چاپ کد خبر: 169044
[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی فلاح میری شامگاه دوشنبه در گفتگو با بخش خبر شبکه باران با اشاره به شناسایی برخی ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح شهر رشت، اظهار کرد: عده ای بدون داشتن مجوز و نظارت قانونی با زد و بندهای غیرقانونی در شهر رشت فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه این افراد ساختمان هایی را در زمین های نسقی بدون کاربری مسکونی احداث می کنند، گفت: اغلب این ساختمان ها به صورت غیر ایمن و برخلاف اصول فنی، بهداشتی و شهرسازی ساخته شده که باید هر چه زودتر رأی تخریب کمیسیون ماده ۱۰۰ در مورد آنها اجرا شود.

دادستان مرکز گیلان با اشاره به بی توجهی این افراد به اخطار شهرداری، اضافه کرد: این متخلفان به صورت شبانه بتن ریزی کرده و بدون توجه به نکات ایمنی و استانداردهای ساخت ساختمان فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه ساختمان هایی که بدون اخذ پروانه و مجوزهای قانونی ساخته می شوند ایستایی و استحکام لازم را ندارند، ادامه داد: اصول آئین نامه مقررات ملی ساختمان در ساخت در این ساختمان ها رعایت نمی شود.

فلاح میری افزود: در چنین ساختمان هایی که بدون مجوز ساخته می شوند، مهندس ناظر حضور ندارد و فاصله تیرها و محاسبات ساختمان سازی در آن ها لحاظ نشده است.

وی به تخریب ۲۷ واحد مسکونی به مساحت ۵ هزار و ۷۵۰ مترمربع که در ۶ طبقه ساخته شده اشاره و اضافه کرد: برای تأمین امنیت اجرا کنندگان این حکم با نیروی انتظامی هماهنگ و شخصاً در محل حضور یافتیم.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان