در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

ماجرای افزایش حقوق بازنشستگان به کجا رسید

۱۴۰۱/۰۳/۱۱ ۰۶:۳۲ کد خبر: 169285
[ad_1]

بر طبق مصوبه شورایعالی کار، افزایش حقوق بازنشستگان برای حداقل بگیران ۵۷ درصد و برای سایر سطوح ۳۸ درصد بعلاوه ۵۱۵۰۰۰ تومان تعیین شد؛ اما ماجرای افزایش مستمری ۱۴۰۱ از همان زمستان سال قبل به موانع برخورد کرد.

ماجرای افزایش حقوق بازنشستگان به کجا رسید | جزئیاتی جدید از افزایش حقوق بازنشستگان

افزایش  حقوق بازنشستگان  یکی از مسائل پربحث در روزهای پایانی سال 1400 بود. با جود گذشت یک ماه از سال جدید افزایش حقوق بازنشستگان هنوز به نتیجه ای نرسیده است و مستمری بگیران همچنان منتظر نتیجه این خبر هستند. اخرین اخباری که در مورد افزایش حقوق بازنشستگان منتشر شده، نشان از این دارد که افزایش 57 درصدی حقوق بازنشستگان از ابتدای اردیبهشت انجام خواهد شد. هم چنین قرار بر این است که دو فقره افزایش حقوق بازنشستگان صورت گیرد، که در ادامه اخبار مهم آن را می توانید در ادامه بخوانید.

بر طبق مصوبه شورایعالی کار، افزایش حقوق بازنشستگان برای حداقل بگیران ۵۷ درصد و برای سایر سطوح ۳۸ درصد بعلاوه ۵۱۵۰۰۰ تومان تعیین شد. طبق روال، سازمان تأمین اجتماعی، افزایش حقوق را تأیید و در بودجۀ سالیانه لحاظ می کند. با تصویب وزارت کار لایحه به هیأت دولت برای تصویب نهائی فرستاده می شود و پس از طی روال قانونی فوق، دولت ها همان را برای اجرا تصویب و ابلاغ می کنند اما ماجرای افزایش مستمری ۱۴۰۱ از همان زمستان سال قبل به موانع برخورد کرد.

۰

[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان