[ad_1]
دولت مصمم  به فراهم کردن بسترهای لازم برای شکوفایی استعدادهای دختران است

رئیس جمهور تصریح کرد: دولت مردمی مصمم است برای ایران قوی، بسترهای لازم برای شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای دختران این سرزمین، در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی و سایر عرصه ها فراهم شود.

به گزارش ایسنا، آیت الله  سید ابراهیم رئیسی در پیامی به اولین دوره اجلاس «دختران ایران قوی» در شهر مقدس قم، برگزاری این اجلاس را فرصت مغتنمی برای بیان ظرفیت ها و توانمندی های دختران قوی ایران دانست و اظهار داشت: عاملی که در تاریخ معاصر ایران، بیش از هر عنصر دیگری، نقش آفرین بوده، بانوان و دختران مجاهدی بوده اند که دوشادوش و پیشاپیش پدران و همسران و فرزندان خود در راه اعتلای اسلام و پیشرفت کشور جانبازی کرده اند.

متن کامل این پیام توسط آرمیتا رضایی نژاد دختر شهید داریوش رضایی نژاد قرائت شد، به شرح زیر است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
دختران فرهیخته ایران اسلامی، با تأسی به الگوهای تابنده اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) و اسوه های علم و عمل در تاریخ درخشان ایران، ثابت کرده اند که می توانند در ساحت دانایی و توانایی به سهولت فراتر از دیگران روند و در عرصه های مختلف شخصی، خانوادگی و اجتماعی، جلوه هایی از عزت و قدرت همراه با حیا و عفاف را به نمایش بگذارند.
برگزاری اولین دوره اجلاس «دختران ایران قوی» در شهر مقدس قم، مقارن با میلاد حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها)، دخت گرامی امام موسی بن جعفر و خواهر بزرگوار امام رضا(علیهما السلام)، فرصت مغتنمی برای بیان ظرفیت ها و توانمندی های دختران قوی ایران خواهد بود.
حضرت معصومه (سلام الله علیها) از نمونه های بارز زنان مجاهد در تاریخ در علم و معرفت دینی و بصیرت و آگاهی سیاسی و همچون حضرت صدیقه طاهره و حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) در عزم، اراده، تصمیم و کنشگری اجتماعی، الگویی بی بدیل و درخشان برای دختران هستند. بانویی که با هجرت و مجاهدت خویش برای نصرت دین رسول خدا (صلی الله علیه و آله)، دشواری ها و رنج های مسیر را به جان خرید و در مسیر پیمان با ولی امر زمان خود، از هیچ تلاشی مضایقه ننمود.
ما معتقدیم در راه رسیدن به ایران قوی، باید از همه ظرفیت های کشور، خصوصاً از حضور و مشارکت اثربخش و پویای دختران و زنان در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و تربیتی، به درستی استفاده کرد.
عاملی که در تاریخ معاصر ایران، بیش از هر عنصر دیگری، نقش آفرین بوده، بانوان و دختران مجاهدی بوده اند که دوشادوش و پیشاپیش پدران و همسران و فرزندان خود در راه اعتلای اسلام و پیشرفت کشور جانبازی کرده اند.
این ایستادگی و مقاومت دختران ایرانی در زمان پهلوی اول در برابر سلب حقوق طبیعی و نقض آزادی های عمومی بود که فرهنگ و اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله) را در ایران، نگاه داشت؛ اولین تظاهرات در مخالفت با نظام ستمشاهی را دختران و زنان متعهد انقلابی برپا کردند و رژیم بعث صدام، قبل از آنکه از ضرب شست رزمندگان به ستوه بیاید، از صبر و پایداری مادران شهدا شکست خورده بود. به این جهت می توان گفت، زنان، نقش اول را در جریان مبارزه تاریخی ملت ایران برای رسیدن به آرمان های بلند خود ایفا کرده اند.
در نقطه مقابل، دشمن تمام توان خود را بکار گرفته است تا با کم رنگ کردن عناصر هویتی و انسجام اجتماعی و سست نمودن پایه های ایمانی در اندیشه جوانان از جمله دختران، قدرت ایران را که برآمده از هویت دینی و ملی مستقل خود است، به چالش بکشند.
امروز اگر چه لازم است برای رسیدن به جایگاه در خور و شایسته زنان ایرانی، گام های اساسی برداریم اما هیچ مشکل غیرقابل رفعی بر سر راه نیست. باید همت و تلاش مضاعف خود را برای رسیدن به قله های علم، معنویت، اخلاق، توانمندی و نقش آفرینی اقتصادی، سیاسی و اجتماعی به کار ببندید و در این راه، با توکل به خدا برای خود رسالتی الهی، تاریخی و میهنی قائل باشید.
دولت مردمی مصمم است برای ایران قوی، بسترهای لازم برای شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای دختران این سرزمین، در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، ورزشی و سایر عرصه ها فراهم شود و امیدواریم برگزاری چنین نشست هایی به بهترین وجه ممکن دولت را در این مسیر یاری و راهنمایی نماید.
در پایان ضمن تشکر و قدردانی از برگزارکنندگان این اجلاس، برای شما «دختران ایران قوی» که آینده روشن ایران عزیز را با اندیشه پویا، اهداف والا و عمل مقرون به تقوا، رقم می زنید و خود و خانواده خویش را برای رسیدن به ایران قوی و عزتمند آماده می سازید، از درگاه ایزد منان، توفیق و سربلندی مسألت می نمایم.
والسلام علیکم
سیدابراهیم رئیسی

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان