[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی بعد از ظهر چهارشنبه در دیدار با سفیر ژاپن در ایران با اشاره به همکاری ۱۷ ساله سازمان همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) در تالاب انزلی، اظهار کرد: ارزیابی ها نشان می دهد که هنوز تعهدات این سازمان در زمینه احیای تالاب انزلی عملی نشده است.

وی اضافه کرد: عملکرد این سازمان در مجموع راضی کننده نبوده و مردم گیلان هنوز نتایج مطلوب این طرح ها را مشاهده نکرده اند.

استاندار گیلان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و بهبود شرایط در کشور و حضور سفیر ژاپن برای ارزیابی اقدامات صورت گرفته، افزود: امیدواریم حضور سفیر ژاپن در گیلان بتواند نه تنها در حوزه ارزیابی عملکرد جایکا در تالاب انزلی، بلکه ارائه طرح های عملیاتی در حوزه های مختلف از جمله گردشگری، حفاظت از محیط زیست و مدیریت پسماند کمک کند و اثراث خوبی برای دو طرف داشته باشد.

عباسی با تاکید بر اینکه دولت اهتمام ویژه ای نسبت به مسائل زیست محیطی گیلان از جمله احیای تالاب انزلی و مدیریت پسماند دارد، ادامه داد: سفیر ژاپن در ایران و همچنین رئیس دفتر سازمان همکاری های بین المللی ژاپن برنامه های پیشنهادی خود را برای تقویت فعالیت های احیای تالاب انزلی و مدیریت پسماند گیلان، ارائه کنند.

استاندار گیلان با یادآوری کمک های بشردوستانه دولت و ملت ژاپن در وقوع زلزله رودبار در سال ۱۳۶۹، با تمجید از این اقدامات و حرکت های نوع دوستانه، از همراهی ژاپن برای ارسال واکسن کرونا در ایام شیوع این ویروس منحوس نیز قدردانی کرد.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان