[ad_1]

رئیس جمهور گفت: بنای دولت بر این است که منابع آب را به نفع مردم استان چهارمحال و بختیاری و استان های همجوار توزیع کند تا حق هیچکس ضایع نشود و عدالت اجرا شود. این مساله مهم باید در طرح جامع آب دیده شود.

به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی عصر امروز (۱۹ خرداد) در شورای اداری چهارمحال وبختیاری با اشاره به اینکه اگر ظرفیت های فراوان استان مورد توجه قرار گیرد مشکل بیکاری نیز حل خواهد شد، اظهار کرد: این به شرطی است که مشارکت مردم را با خود داشته باشیم و صرف تصویب قانون، ابلاغ بخشنامه و تخصیص اعتبار برای موفقیت کافی نیست.

وی ادامه داد: اجرای قانون و پیگیری مصوبات مستلزم مدیران با انگیزه، با اندیشه و دلسوز است که در مجموعه دستگاه ها انگیزه کار داشته باشند و به مردم فکر کنند و موضوعشان مردم باشند.

رئیسی با تاکید بر اینکه در سیره عملی امام رضا(ع) موضوع اصلی توجه و خدمت به مردم بود، گفت: داستان های حیات آن حضرت و صفت رافت ایشان نسبت به مردم حاکی از آن است که نگاه رئوفانه به همه آحاد جامعه داشتند و هیچ کاری را بافضیلت تر از ایجاد سرور در میان مردم نمی دانستند.

رئیس جمهور جلب رضای مردم در پرتو رضای الهی را مهم ارزیابی و بیان کرد: این مردم همان مردمی است که عشایر آن ۱۰ هزار شهید را تقدیم انقلاب و اسلام کرده و ۲۵۰۰ شهید و هفت هزار جانباز و ایثارگر دارد. همان مردم خالص، صاف، باصفا و متدین که در عرصه های مختلف امتحان خود را پس داده اند و بالاترین افتخار خدمت به این مردم و احیای ظرفیت هاست.

رئیسی تصریح کرد: فقر، بیکاری، دغدغه و مشکلات مردم این استان می تواند به حداقل کاهش یابند لذا مدیران باید بدانند که رفع دغدغه های مسئولان ارشد و نمایندگان استان که ذیل عنوان مصوبات سفر پیگیری می شوند باید با نگاه اولویت دار مورد توجه قرار گیرند و مدیران با روحیه تحول گرایی و با انگیزه فراوان این مهم را دنبال کنند.

رئیس جمهور تأکید کرد: اگر مدیران احساس می کنند کارمندی یا مدیر بخشی انگیزه کار و تحول را ندارد او را در حاشیه قرار دهند نباید کشور، دستگاه و پروژه ها را معطل او کرد و اگرچه احترام افراد واجب است اما احترام مردم و نظام و انجام کارها و تعهد به خداوند واجب تر است.

رئیسی احترام به همه و اعتماد به خواص را مورد تأکید قرار دارد و گفت: کسانی که حاضرند در میدان خطر کرده و مشکلی از مشکلات مردم را رفع کنند باید محترم شمرده شوند.

وی اعتماد مردم را سرمایه ملی ما دانست و توضیح داد: مردم باید احساس کنند نظام اداری کارآمد است و یکی از مشکلات ما در نظام اداری به تعویق افتادن کارها و محول کردن کارها به آینده است؛ امروز در منطقه عشایرنشین لبد که سال ها قبل مقصد سفر مقام معظم رهبری بود حضور داشتم و هنوز مردم قدردان ایشان بودند و مراتب تشکر خود را به رهبری ابلاغ کردند. این مردم قانع، مهربان و شکرگزار بیان می کردند که انتظار داریم راه های مواصلاتی، مسأله آب و مدرسه در این منطقه رفع شود.

رئیس جمهور مسأله آب را مهم ارزیابی و تأکید کرد: آب در این منطقه نسبت به قبل کمتر شده است و نگرانی های ایجاد شده نیز همین است که آب این منطقه کاهش یافته و به میزان قبل نیست لذا در اینجا در کنار کمبود آب، مدیریت آب نیز مطرح است و برای موفقیت در این امر، مشارکت همه مردم لازم است.

وی آب شُرب را اولویت نخست دانست و بیان کرد: در این استان که از نعمت آب برخوردار است در برخی شهرها و روستاها شاهد آبرسانی با تانکر هستیم و باید این امر مدیریت شود.

رئیس جمهور ادامه داد: از مهم ترین مسائل مدیریت آب، مسأله عدالت است؛ طرح جامع برای استفاده از آب شرب، صنعتی و کشاورزی باید مبتنی بر قانون و توأم با عدالت تهیه شود و نخبگان استان و منطقه در جریان این طرح قرار گیرند، دانستن همگان در این خصوص یک ضرورت بسیار مهم است. شرط موفقیت این طرح مشارکت مردم است لذا باید برای مردم به صورت کامل تبیین شود و میزان اختصاص آب در هر بخش مشخص و اعلام شود.

رئیسی وزارت نیرو را مسئول بررسی دلایل کاهش آب و راهکارهای احتمالی افزایش آن دانست و گفت: طرح جامع آب مبتنی بر عدالت در توزیع آن باید تدوین و الگوی کشت مناسب تدوین شود، مردم نیز باید همکاری کنند و نسبت به یکدیگر بدبین نباشند.

وی با تأکید بر اینکه مسأله آب با مدیریت مردم حل می شود، اضافه کرد: بنای دولت بر این نیست که مشکلات را ببیند و بگذرد بلکه معتقدیم با همکاری و مشارکت مردم و نخبگان باید مشکلات را حل کرد، برخی گره ها مردم را رنج می دهد و نباید ادامه یابد؛ بنای دولت بر این است که منابع آب را به نفع مردم این استان و استان های همجوار توزیع کند تا نگذارد حق هیچکس ضایع شود و عدالت اجرا شود که این مهم باید در طرح جامع آب دیده شود.

رئیس جمهور در خصوص ضرورت سرمایه گذاری داخلی و خارجی در استان، تأکید کرد: استاندار و مدیران این مهم را دنبال کنند و خود را مسئول بدانند تا سرمایه را جذب کنند؛ زمینه بیش از حد تصور ما برای گردشگری در این استان وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیسی با تأکید بر لزوم آب گیری سد باباحیدر تا آخر سال جاری، بیان کرد: این طرح بیش از ۱۰ سال به درازا کشیده و وقت آن است که سه شهرستان از مواهب سد بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: مبنای پیشرفت و توسعه کشور بر عدالت استوار است و آمایش سرزمینی برای استان ها و کشور نسخه خوبی در این راستاست، بر مبنایی باید حرکت کنیم که مورد توافق همگان باشد.

رئیسی سیاست گذاری، هدایت و حمایت را مسئولیت دولت عنوان کرد و ادامه داد: اما اقدام و عمل و میدان داری بر عهده مردم است و بخش خصوصی و کارآفرینان باید وارد میدان شوند و در حوزه های گوناگون از این نیرو استفاده کرد؛ صنعت گردشگری با حفظ مبانی فرهنگی استان باید احیا شود.

رئیس جمهور با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نگذاریم هویت فرهنگی و انقلابی را از ما سلب کنند، بیان کرد: مردم چهارمحال وبختیاری در عرصه های مختلف اثبات کرده اند که دارای هویت انقلابی هستند و از جمله در حوادث اخیر مردم دست رد بر ضد انقلاب زدند. اینان ولی نعمتان ما هستند که نباید بگذاریم به آنان سخت بگذرد.

رئیسی با اشاره به زیرساخت های ورزشی استان، تصریح کرد: باید نسبت به این مسأله اقدام شود و تأکید بر این نکته وجود دارد؛ اگر صنعت گردشگری فعال و صنایع تبدیلی فعال شوند مسأله بیکاری نیز رفع خواهد شد؛ هر کدام از افراد می توانند در مسأله کار نقش ایفا کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه کارخانه تولید چادر مشکی شهرکرد قادر است نیاز کشور به این کالا را برطرف کند، ادامه داد: در سالی که با شعار تولید و دانش بنیان نامگذاری شده است، دولت وظیفه خود می داند که وقتی در داخل کشور تولید قابل عرضه داریم کالا را از خارج تامین نکند لذا پیگیری می شود تا اعتبارات لازم برای افزایش ظرفیت کارخانه تولید چادر مشکی تامین شود و این امر حتما اتفاق بیفتد.

رییسی تأکید کرد: نمونه دیگر، کشتارگاه جونقان است که با ۱۰درصد ظرفیت کار می کند و این در حالیست که جوانان این منطقه از بیکاری رنج می برند و از وزیر خواستم که سریعاً با کمک جهاد کشاورزی و دانشگاه برای این مسأله اقدام شود و ظرفیت ها احیا شود.

وی در خصوص معادن استان، تصریح کرد: معادنی در استان وجود دارد که باید بهره برداری شوند اما نباید خام فروشی کنیم.

رئیس جمهور امامزادگان را پیوست های هجرت امام رضا(ع) برشمرد و توضیح داد: این بزرگواران برکت روستاها و شهرها هستند و نگاه دشمن به این کشور امام رضایی است که گمان می کند می تواند ما را متوقف کند حال آنکه ما هم اعلام و هم اقدام کردیم که با این محدودیت ها و تحریم ها از حرکت باز نمی ایستیم.

رئیسی گفت: شخصیت ها و مفاخر استان نظیر آیت الله دهکردی و بی بی مردم بختیاری باید به نسل جدید شناسانده شود؛ امروز ما به گستردگی همه داشته هایه مان مورد تهدید هستیم و منابع انسانی، مغزهای متفکر، صنایع نظامی و دفاعی پیشرفته و دیگر داشته های مادی و معنوی ما مورد تهدید است و آنان نمی خواهند نظام اسلام و قرآن برپا باشد اما ملت ما ایستادگی کرده و کاخ سفید امروز اذعان به شکست می کند. امروز همگان باید کاری کنند که مردم امیدوار و دشمن ناامید شود و اگر به موانعی برخورد کردیم نباید از کار باز ایستاد و با تکیه بر ظرفیت های استان باید همواره حرکت کنیم.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان