[ad_1]

رئیس جمهور با اشاره به قطعنامه شورای حکام علیه ایران، گفت: با این اقدامات نمی توان جمهوری اسلامی را وادار به عقب نشینی کرد. بر مواضع خود پافشاری خواهیم کرد تا حقوق ملت ایران به رسمیت شناخته شود.

به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی عصر پنجشنبه (۱۹ خرداد) در نشست با اصحاب رسانه در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: شرایط برای حضور در بین اجتماعات مردم در شهرهای مختلف این استان فراهم نبود ولی قطعا در آینده در جمع مردم شهرهای مختلف حضور پیدا خواهیم کرد.

رئیس جمهور افزود: قبل از سفر به چهارمحال و بختیاری ظرفیت ها و اولویت های استان توسط نخبگان احصا شد و برای حل مشکلات اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد: پروژه های نیمه تمام بسیاری در کشور وجود دارد که این پروژه ها بر اساس اولویت تکمیل خواهند شد. مصوبات سفر به چهارمحال و بختیاری در حوزه آب، کشاورزی، گردشگری و زیرساخت ها توسط وزرا بیان شد و باید از ظرفیت های موجود نهایت استفاده را برای کاهش بیکاری ببریم.

رئیسی با تاکید بر اینکه فعال شدن صنعت گردشگری در چهارمحال و بختیاری به ایجاد اشتغال کمک می کند، عنوان کرد: برای سرمایه گذاری در این حوزه باید زیرساخت های ارتباطی، محورهای مواصلاتی و سایر زیرساخت ها فراهم شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه کارخانجاتی مانند حجاب اگر توسعه پیدا کند، می تواند با تولید پارچه چادر مشکی به کشور کمک کند، بیان کرد: همچنین کشتارگاه جونقان با ۱۰ درصد ظرفیت در حال فعالیت است که اگر این ظرفیت تا ۹۰ درصد افزایش پیدا کند، بیکاران این شهر در این واحد مشغول به کار خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه تلاش شد طرح های مصوب در سفر به چهارمحال و بختیاری با محوریت تولید و اشتغال باشند، تاکید کرد: دولت اعتبار خوبی به طرح های دانش بنیان و اشتغال آفرین اختصاص خواهد داد.

رئیسی با بیان اینکه آب تولیدی در چهارمحال و بختیاری نسبت به گذشته با کاهش مواجه شده است، یادآور شد: باید مدیریت در مصرف آب مورد توجه قرار بگیرد، در توزیع آب عدالت بسیار مهم است، قطعا تامین آب شرب بر صنعت مقدم خواهد بود، زیرا در صنعت می توان از پساب استفاده کرد.

رئیس جمهور تصریح کرد: باید طرح جامع شفاف و توأم با عدالت برای بهره مندی از آب با محوریت شرب تدوین شود. در این حوزه از نظر نخبگان و صاحبنظران باید استفاده شود. روحیه مردم با تبعیض سازگار نیست و باید حقایق و کمبودها به مردم همراه با عدالت گفته شود.

وی در پایان در خصوص قطعنامه شورای حکام نیز اظهار کرد: با این اقدامات نمی توان جمهوری اسلامی را وادار به عقب نشینی کرد. بر مواضع خود پافشاری خواهیم کرد تا حقوق ملت ایران به رسمیت شناخته شود. با زبان زور نمی توان حرف زد و باید با منطق سخن بگوییم.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان