[ad_1]

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت آمارهای و رنگ بندی کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: روند کاهش آمارهای کرونایی در گیلان تداوم دارد.

وی با بیان اینکه قطعاً رسیدن به این مرحله بدون مشارکت شهروندان و رسیدن به استانداردهای واکسیناسیون امکان پذیر نبود، افزود: هم در بستری های روزانه و هم مجموع بستری ها در هفته های اخیر شاهد نزولی بودن آمارها بوده ایم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر پرهیز از هرگونه عادی انگاری، گفت: کرونا هنوز تمام نشده و شهروندان نباید به دلیل کاهش آمارهای نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی و توجه به تکمیل نوبت های واکسیناسیون غفلت کنند.

وی در ادامه به رنگ بندی جدید اعلام شده از سوی وزارت بهداشت اشاره و با بیان اینکه در مقایسه با هفته گذشته شهرهای بندرانزلی، رودبار و ماسال نیز از وضعیت زرد خارج و در رنگ بندی آبی قرار گرفتند، اضافه کرد: با اضافه شدن این شهرها مجموع شهرهای آبی استان گیلان به ۱۴ شهر افزایش یافته است.

مهرابیان ادامه داد: پیش از این شهرهای آستارا، آستانه اشرفیه، رضوانشهر، رشت، خمام، رودسر، سیاهکل، صومعه سرا، لنگرود، لاهیجان و تالش در وضعیت آبی قرار داشتند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر سه شهرستان فومن، املش و شفت در وضعیت زرد قرار دارند، افزود: فومن هفته گذشته در وضعیت آبی قرار داشت که متأسفانه به وضعیت زرد بازگشته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آمارها ۴۳ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند، اضافه کرد: ۱۱ بیمار بدحال بوده و شش بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان