ایجاد بیش از ۸۶۰ فرصت شغلی در رشت

۱۴۰۱/۰۳/۲۱ ۱۱:۲۰ چاپ کد خبر: 171405
[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا امام پناهی ظهر شنبه در جلسه کارگروه اشتغال رشت با اشاره به ضرورت حرکت جهادی در راه تحقق اهداف دولت برای ریشه کنی و به حداقل رساندن معضل بیکاری، اظهار کرد: دستگاه های اجرایی با احصا و فهرست علل کندی پیشرفت مراحل دریافت تسهیلات ایجاد اشتغال، موارد را برای رفع موانع و تسریع در پیشبرد امور به بانک های عامل منعکس کنند.

امام پناهی با تاکید بر اینکه هدف از اختصاص اعتبارات اشتغالزایی ایجاد مشاغل پایدار است، افزود: دستگاه های مربوطه و بانک های عامل در هماهنگی با مجموعه فرمانداری نسبت به نظارت و پایش مراحل اختصاص تسهیلات اشتغالزایی و چگونگی صرف اعتبارات در محل مخصوص خود، از مرحله تشکیل پرونده تا ایجاد اشتغال اقدام کنند.

وی افزود: با هدف ایجاد اشتغال پایدار، انحراف در هزینه کرد تسهیلات دریافتی و استفاده از آن در حوزه های دیگری به جز طرح ارائه شده برای ایجاد اشتغال، به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

فرماندار رشت با اشاره به لزوم اهتمام دستگاه های اجرایی و بانک های عامل در زمینه جذب کامل اعتبارات اشتغال زایی اختصاص یافته به شهرستان رشت، اظهار داشت: تاکنون با جذب ۱۳ میلیارد و ۷۲ میلیون تومان از محل اعتبارات مشاغل خانگی سال گذشته برای ۳۰۹ نفر ایجاد اشتغال شده است.

وی با بیان اینکه امسال تعداد هفت هزار و ۵۹۶ مورد ایجاد اشتغال بر عهده دستگاه اجرایی نهاده شده است، ادامه داد: که از ابتدای سال تاکنون ۸۶۱ مورد آن محقق شده و دستگاه های اجرایی متعهد به ایجاد اشتغال موظف به ثبت روزانه آمار در سامانه رصد هستند.

امام پناهی در ادامه با اشاره به اینکه تعمیم موارد فساد اداری به مجموعه کارکنان دستگاه ها جفا بزرگی در حق پرسنل خدمتگذار دستگاه های اداری است، اظهار کرد: نگاه عمل گرا و به دور از سیاه نمایی در راستای راهبرد فساد ستیزی دولت سیزدهم و همچنین پرهیز از کلی گویی غیر مستند، لازمه هر گونه تلاش متعهدانه و جهادی در بستن روزنه های فساد و مبارزه با عوامل فساد اداری است.

وی افزود: بیان و نقل اظهارات کلی، غیر مستند و بدون ذکر منبع معتبر ضمن ایجاد جو روانی منفی و مجموعه اقدامات فساد ستیز موجب فرار سرمایه و ایجاد محیطی ناامن برای سرمایه گذاری های اقتصادی و توسعه ای استان می شود.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان