در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

[ad_1]

یک عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم استفاده از روش غیرنقدی یارانه ها را موجب کاهش تورم انتظاری دانست و گفت: دولت به الگوی غیرنقدی بازگردد.

به گزارش ایسنا، روح الله متفکر آزاد در جلسه علنی صبح امروز(سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود درباره قطعنامه اخیر شورای حکام علیه ایران گفت: صدور قطعنامه شورای حکام علیه کشورمان نشان از سیاست زدگی آژانس بین المللی انرژی اتمی و مدیرکل آن به جای عمل به وظایف فنی خود دارد. ما از دولت می خواهیم به دقت رصد لازم برای حفظ منافع ملی را انجام داده و از هر اقدام ضروری برای استفاده حداکثری از فرصت های داخلی و بین المللی استفاده کند.

این عضو هیئت رئیسه مجلس درباره عملکرد مجلس در دوسال اخیر گفت: مجلس در دو سال گذشته در راستای انجام وظایف خود مبنی بر بررسی اولویت دار مسائل با همت شما نمایندگان محترم توانست مصوبات مهم و گره گشایی داشته باشد. در زمینه مسکن با دو قانون ساخت چهارمیلیون واحد مسکونی و مالیات بر خانه های خالی، در زمینه کشاورزی با قوانین مهمی مثل ساماندهی خرید تضمینی محصولات کشاورزی، در زمینه اقتصاد دانش بنیان با قانون جهش تولید دانش بنیان، در زمینه کسب و کار با قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، در زمینه جمعیت و خانواده با قانون خانواده و جوانی جمعیت، در زمینه سیاست خارجی با قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران، در زمینه وظایف مجلس با قانون شفافیت و در زمینه دولت الکترونیک با قانون یکپارچه سازی داده ها و اطلاعات ملی، در زمینه آموزش و پرورش با رتبه بندی معلمان و... سعی کرده است، اولویت شناسی لازم را انجام دهند. 

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نسبت به اتمام طرح بانکداری اسلامی ابراز امیدواری کرد و گفت: مرگ و میر ۷۰۰ نفره ناشی از پاندمی کرونا با واکسیناسیون و مراقبت های بهداشتی درمانی، اقدام قابل تقدیر در جهت فعال سازی دیپلماسی اقتصادی به ویژه در ارتباط با همسایگان، اقدام شجاعانه در جراحی اقتصادی در جهت قطع دست دلالان و رانتخواران از ارز ۴۲۰۰ تومانی و قراردادن آن در مسیر صحیح و عادلانه که جای تشکر دارد؛  لیکن اختاپوس دلالی با گران کردن قیمت سایر کالاها و فشار بر مردم سعی در تلخ کردن کام مردم دارد. لزوم تدبیر سریع و عاجل دولت محترم را در مقابله با این ترفند تاکید می کنم.

دولت به الگوی غیرنقدی بازگردد

وی افزود: دولت اقدام به جراحی اقتصادی نموده است. همه ما می دانیم که مشکلات اقتصادی ریشه دار کشور نیاز به سیاست گذاری دقیق و منطقی دارد. در این راستا اقدام دولت در هدایت به سمت جراحی مربوطه قابل تقدیر و شجاعت اش ارزشمند است. استفاده کردن از روش نقدی در حمایت می توانست بخشی از آثار تورم انتظاری را مهار کند. الان مردم با یک بار تورمی مواجه هستند، تحمل این سطح از گرانی ها برای مردم دشوار است. لزوم تدبیر به موقع دولت در زمینه نظارت و سیاست گذاری صحیح را می طلبد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار کرد: از دولت می خواهم از طریق بازگشت به الگوی حمایت غیرنقدی تمام همت خود را برای ایجاد آرامش در اذهان مردم شریف ایران به وجود بیاورد تا در سایه این آرامش فرصت انجام اقدامات اساسی اقتصادی را بیابد. طبعا در این راستا حمایت های مربوط به بازنشستگان و عادلانه و واقعی کردن دریافتی های کارکنان دولت می تواند موثر باشد. صنایع و علی الخصوص واحدهای تولیدی کوچک و متوسط در شرایط جدید نیازمند حمایت لازم دولت در زمینه بیمه ای و نیز سرمایه در گردش برای تامین مواد اولیه و حفظ توان تولیدی هستند که لازم است نظام بانکی کشور در این زمینه ورود سریع و بدون بروکراسی زائد نماید.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان