[ad_1]

به گزارش وزارت نفت، «جواد اوجی» وزیر نفت کشورمان در محل کاخ سعدآباد با «نیکلاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا  دیدار و درباره مناسبات دوجانبه گفت وگو کرد.

در این دیدار درباره مسائلی از جمله تامین سوخت، صادرات فرآورده های نفتی، صادرات محصولات پتروشیمی و صادرات کاتالیست های پتروشیمی بحث و تصمیم گیری کردند.

از دیگر محورهای  مورد گفت وگو در این دیدار تصمیم گیری درباره صدور خدمات فنی و مهندسی، بازسازی و نوسازی پالایشگاه ها و توسعه میدان های نفتی و گازی بود.

وزیر نفت اردیبهشت ماه گذشته در سفری به کشورهای آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا و نیکاراگوئه همسو با فعال سازی دیپلماسی انرژی، دیدارهای پرشماری با مسئولان این کشورها داشت و در جریان این سفر چهار تفاهم نامه و دو قرارداد در حوزه نفت و دو تفاهم نامه در حوزه کشاورزی امضا شد.

رؤسای جمهوری ایران و ونزوئلا روز شنبه (۲۱ خردادماه) سند همکاری های جامع راهبردی ۲۰ساله دو کشور را در مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد امضا کردند. سفر «نیکلاس مادورو» به ایران به دعوت رسمی ابراهیم رییسی، رییس جمهوری اسلامی ایران انجام شده و پس از سفر آبان ۹۵، دومین سفر او به تهران است.

منبع: ایرنا


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان