[ad_1]

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز سه شنبه در مصاحبه با یک شبکه سعودی گفت که هیچگونه اطلاعاتی وجود ندارد که نشان دهد ایران سلاح هسته ای داشته یا آنکه برنامه ای برای ساخت سلاح هسته ای دارد و این موضوع بسیار مهمی است.

گروسی: مذاکرات آژانس با ایران به بن بست رسیده است

«رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز سه شنبه مدعی شد که مذاکرات آژانس با ایران به بن بست رسیده است.

وی که با شبکه سعودی العربیه مصاحبه می کرد، گفت: «در ماه دسامبر مذاکراتی که با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران داشتم به یک نقشه راه دست یافتیم که این موضوع امیدوار کننده بود اما طی ماه های گذشته متاسفانه هیچگونه پیشرفتی حاصل نشد و ارزیابی ایران از پاسخ های ایران این بوده که تفسیرهای ایران ناکافی بوده و از نظر فنی معتبر نمی باشد و در نتیجه مجبور شدم که به ارائه گزارش به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی بپردازم که مفاد گزارش این بوده که مسائل باقی مانده با ایران شفاف نشده است ».

گروسی اضافه کرد: «در سه مکان در ایران آثار اورانیوم پیدا شده و از ایران درباره این اورانیوم و مکان فعلی آنها و همچنین تجهیزاتی که در این مکان ها استفاده شده، سوال پرسیدیم اما تا کنون نتوانستیم این موضوعات را شفاف کنیم».

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی افزود: «دوربین هایی که ایران از تاسیسات هستهای خود برداشته، وظیفه ما در نظارت بر فعالیت های هسته ای ایران را با مانع مواجه کرد».

وی ادامه داد: «ایران قابلیت های هسته ای خود را افزایش داده اما به آستانه تولید سلاح هسته ای نرسیده و امروز هیچ اطلاعاتی در دست نداریم که نشان دهد ایران سلاح هسته ای در اختیار داشته یا برنامه ای برای ساخت سلاح هسته ای دارد و این موضوع بسیار مهم است که به آن اشاره کردم.»./فارس

۰

[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : رافائل گروسی

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان