[ad_1]

رئیس جمهور رئیس با بیان اینکه امروز برخی به دنبال تطهیر رژیم ستمشاهی هستند، یادآورشد که این رژیم رژیمی است که به مردم ظلم کرد و پای آمریکا و رژیم صهیونیستی را به این کشور رساند.

به گزارش ایسنا،  آیت الله سید ابراهیم رئیسیدر اجتماع مردمی هسته های جهاد و پیشرفت در حسینیه جماران همزمان با سالروز صدور فرمان امام راحل در تشکیل جهاد سازندگی و با یاد همه شهدای جهادگر افزود: جهاد سازندگی نقش مهمی در دوران دفاع مقدس، ایجاد امید در دل مستضعفان و محرومان، ناامید کردن دشمنان و خلاقیت، نوآوری و ابتکار عمل در شهر و روستا داشت.

رئیس جمهور از جهاد سازندگی به عنوان شجره طیبه امام راحل یاد کرد و گفت: دولت از گروه های جهادی حمایت های مالی و حقوقی می کند و ما به همین منظور شورای جهاد سازندگی را بنیاد نهادیم.

رئیسی تصریح کرد: هر زمان به سخنان پیر جماران و جانشین برحق ایشان عمل کردیم در آن حوزه ها موفق بودیم و هر جا برخی به نسخه دیگران عمل کردند آن جا موفقیتی حاصل نشد.

رئیس جمهور گفت: بهره گیری از آموخته ها و اندوخته های دیگران کار بسیار درستی است، ولی باید نسبت به نسخه دیگران درست عمل کنیم به همین منظور نیروهای افتخارآمیز ما در دانشگاه ها باید این موارد را رصد کنند.

رئیسی با اشاره به بازدید خود از شرکت هواپیماسازی در اصفهان افزود: با کار شبانه روزی عده ای جهادگر ما ظرفیت تولید هواپیمایی با ۷۲ سرنشین را در کشور را داریم که هم امکان استفاده در داخل و هم امکان صادرات آن وجود دارد.

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت تحول شناختی، تحول در ساختارها و تحول در فرآیندها گفت: بعضی فرآیندها مردم را ناامید می کند به عنوان مثال و به اعتقاد برخی کارشناسان اکنون به میزان ۵۰ سال طرح نیمه تمام در کشور داریم که باید با یک نگاه جهادی این گره ها باز شود.

رئیسی با بیان این که امروز در همه عرصه ها دست برتر از آن جبهه اسلامی است، افزود: وقتی آمریکایی ها رسما اعلام می کنند که فشار حداکثری مفتضاحانه شکست خورده است، معنای این حرف آن است که انقلاب اسلامی راه پیروزی و پیشرفت را دارد طی می کند و آمریکایی ها در حال افول و ضعف هستند.

رئیس جمهور با اشاره به این که تحریم ها تاکنون نتوانسته است ما را محدود کند، گفت: ما با حرکت جهادی توانستیم راه برون رفت از تحریم ها را دنبال کنیم.

رئیسی با تاکید بر این که باید تحریم ها را خنثی کرد، افزود: من از آمریکایی ها متعجبم از یک طرف پیغام می فرستند که ما برای مذاکره و توافق آماده ایم و از طرف دیگر بر لیست تحریم ها می افزایند.

رئیس جمهور با انتقاد از عملکرد مقامات کاخ سفید گفت: دنیا باید به ما حق بدهد که نباید به آمریکایی ها اعتماد کنیم، زیرا آنان میثاق شکنند.

رئیسی با تاکید بر این که محور برای حرکت کشور تولید است، افزود: گروه های جهادی در رونق تولید حرکت ماندگاری انجام دهند تا با فعال شدن اقتصاد روستا، روستایی در روستا بماند.

رئیس جمهور گفت: گروه های جهادی برای تولید با تکیه بر علم و فناوری پایه بسیج شود.

رئیسی با تاکید بر ضرورت اشتغال زایی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و جلوگیری از خروج کشور آن ها، افزود: باید به حدی در کشور در حوزه های فناوری جاذبه ایجاد کنیم که فارغ التحصیلان دانشگاهی نه تنها از کشور خارج نشوند بلکه آن ها که به خارج رفته اند بازگردند.

رئیس جمهور گفت: در حوزه کشاورزی و تامین مواد غذایی نیازمند استقلال هستیم و این نیازمند کار جهادی است.

رئیسی با اشاره به ضرورت اشتغال زایی برای حداقل یک میلیون نفر سالانه در کشور افزود: باید با یک کار جهادی به ویژه در روستاها اشتغال خانگی و صنایع دستی را رونق دهیم.

رئیس جمهور با تاکید بر این که باید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور تولید شود، گفت: در این حوزه هم نیازمند یک حرکت جهادی هستیم و از همه کسانی که تجربه مسکن سازی دارند استقبال می کنیم.

رئیسی کاهش چشمگیر تلفات ناشی از ویروس کرونا را نتیجه کار جهادی دانست و افزود: ما در عرصه های دیگر هم حتما می توانیم موفق شویم، زیرا ما از پیروان مکتب ما می توانیم شهید سلیمانی هستیم.

رئیس جمهور استعدادیابی را هم یکی از کارهای جهادی دانست و با تاکید بر ضرورت پیوند دانشگاه با روستا، صنعت و کشاورزی و تولید گفت: پایان نامه های دانشگاهی باید وارد زندگی مردم شود و دانش و توانایی ضمیمه کارهای اجرایی باشد.

رئیسی مناطق آزاد و گردشگری را از دیگر ظرفیت ها برای فعالیت گروه های جهادی برشمرد و افزود: نیروهای جهادی بسیجی و طلبه با جهاد تبیین باید روشنگری کنند.

به گزارش ایسنا، در این نشست که با حضور تعدادی از وزرا ‏ ، مسئولان کشور و جمعی از گروه ها و تشکل های جهادی در حسینیه امام خمینی برگزار شد، ۶۵۰ نفر از گروه ها و تشکل های مردمی و جهادسازندگی در آن حضور داشتند و  ۱۰ نفر از آنها به نمایندگی از این گروه ها دغدغه ها و مسایل و مشکلات شان را مطرح کردند.
در پایان این مراسم از برخی نمایندگان گروه های جهادی و خانواده شهدای جهادسازندگی با اهدا لوح تجلیل و تقدیر  شد.

انتهای پیام

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان