در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

واریز ۲ میلیونی بحساب یارانه بگیران

۱۴۰۱/۰۴/۰۴ ۱۰:۱۸ کد خبر: 174530
[ad_1]

یارانه مرحله ۱۳۷ که قرار است در تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شود، تفاوتی به مرحله ۱۳۵ و ۱۳۶ ندارد؛ بنابراین منتظر افزایش یا کاهش میزان یارانه نقدی تان نباشید. به زبان ساده تر، اگر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستید و در اردیبهشت و خرداد ۴۰۰ هزار تومان دریافت کرده اید، در تیرماه نیز به همین میزان دریافت خواهید کرد.

در واقع افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در دهک اول تا سوم قرار دارند و یارانه ۴۰۰ هزار تومانی دریافت می کنند؛ بنابراین اگر به فرض مثال خانواده شما ۵ نفره باشد و در این دهک قرار بگیرید، مبلغ ۲ میلیون تومان در این ماه به حساب سرپرست خانوارتان واریز می شود.

برای دهک چهارم تا نهم نیز مطابق معمول، یارانه ۳۰۰ هزار تومانی واریز می شود. یعنی اگر خانواده ای ۵ نفره در این دهک ها قرار بگیرند، مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به حساب سرپرست خانوارشان واریز خواهد شد.

در مورد دهک دهم نیز دولت گفته که یارانه ای به آن ها تعلق نمی گیرد، چرا که در گروه درامدی بالا قرار دارند.

یارانه تیرماه ۱۴۰۱ چندم واریز می شود؟

دولت هنوز زمان دقیق واریز یارانه نقدی تیرماه ۱۴۰۱ را اعلام نکرده است، اما بررسی ما نشان می دهد که دولت در ماه های اخیر، بیستم هر ماه یارانه نقدی را به حساب سرپرستان خانوار واریز کرده است؛ بنابراین به نظر می رسد که حدود سه هفته دیگر دولت برای واریز یارانه مرحله ۱۳۷ دست به کار خواهد شد.

منبع: فرارو

فعلاً پرداخت نقدی به جای کالابرگ

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ایرنا ضمن اشاره به جلسه غیرعلنی دیروز مجلس، گفت: براساس قانون بودجه دولت باید قیمت ها را بر اساس سهمی که تعیین می کند قیمت شهریور ۱۴۰۰ باشد و مابه التفاوت آن را هم بر اساس کالابرگ پرداخت کند و این مصوبه مجلس است. نماینده مردم قم در ادامه اظهار کرد: زیرساخت های بانک مرکزی برای ارائه خدمات کارت الکترونیکی به عنوان کالا برگ فراهم نیست و فعلاً پرداخت یارانه نقدی ادامه پیدا می کند، احتمالاً بعد از شهریور ماه تکلیف این موضوع روشن می شود. همچنین در ادامه جلسه دیروز نمایندگان با درخواست بررسی لایحه اصلاح تبصره های ۱ و ۷ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور به صورت «دو فوریتی» مخالفت کردند.

یارانه جدید معیشتی چه کسانی هنوز مسدود است؟

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها با بیان اینکه یارانه افراد متقاضی بازنگری به حذف یارانه معیشتی هنوز مسدود است، گفت: فهرست 2.5 میلیون نفری متقاضیان جدید به وزارت رفاه ارسال شد.

سیده طیبه حسینی درباره اینکه یارانه کمک معیشتی مرحله دوم از دیروز قابل برداشت شد، آیا یارانه افراد متقاضی بازنگری هم قابل برداشت شده است، افزود: یارانه کسانی که در اردیبهشت ماه حذف شده و تقاضای خود برای برقراری مجدد یارانه معیشتی را در سامانه حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه ثبت کرده اند، هنوز قابل برداشت نشده است.

وی درباره اینکه یارانه معیشتی خانوارهای متقاضی بازنگری چه زمانی قابل برداشت می شود، بیان کرد: تا بررسی نهایی وزارت رفاه نهایی نشود، مسدودی از یارانه افراد متقاضی بازنگری رفع نمی شود.

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها درباره اینکه چه زمانی بررسی وزارت رفاه به سازمان هدفمندی ابلاغ می شود، اضافه کرد: طبق مذاکراتی که شده و همچنین بر اساس دستور رئیس جمهور که باید ظرف یک ماه افراد متقاضی بازنگری تعیین تکلیف شوند، امیدوارم بررسی وزارت رفاه بزودی انجام و به ما ابلاغ شود.

وی تأکید کرد: هنوز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نتیجه بررسی های خود را برای متقاضیان بازنگری یارانه کمک معیشتی ارائه نکرده است.

ملاک دریافت یارانه نقدی یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰هزار تومانی

معاون وزیر رفاه گفت : دهک بندی ها براساس رقم خاصی از حقوق نبود و عوامل متعددی چون گردش حساب بانکی، تراکنش های بانکی، حقوق، خودرو و ... در دهک بندی تاثیر داشتند.

 یک ماه پیش بود که رییس جمهوری در یک گفت و گوی تلویزیونی از یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰هزار تومانی خبر داد؛ این یارانه که همان شب و در حین گفت وگوی تلویزیونی رییسی واریز شد، برای برخی ابهامات زیادی به دنبال داشت؛ داستان این ابهامات نیز به افرادی بازمی گشت که مشمول یارانه نشده بودند.

طبق گفته همان شب رییس جمهوری قرار بود که دهک های یک تا ۹ یارانه بگیرند و دهک دهم نیز تنها دهکی بود که مشمول یارانه نبود؛ به همین خاطر از فردای واریز یارانه ها اعتراض به دهک بندی ها آغاز و سایتی جهت ثبت این اعتراضات معرفی شد؛ در این بین یکی از اصلی ترین سوالات آن بود که این دهک بندی بر چه اساس است؟ چراکه برخی از سایت ها ارقامی را منتشر و اعلام کرده بودند که افرادی که بیشتر از رقم تعیین شده حقوق بگیرند، مشمول یارانه نمی شوند و به عبارتی دهک دهمی هستند.

داریوش ابوحمزه، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در پاسخ به این سوال که دهک بندی ها بر چه اساس انجام شده است، گفت: دهک بندی ها، دهک بندی های نسبی-جمعیتی هستند و این طور نیست که بگوییم افرادی که بالاتر از رقم خاصی حقوق می گیرند، دهک دهمی حساب می شوند.

وی ادامه داد: طبق اطلاعات درآمدی و معیشتی، ۱۰درصد افراد جامعه که وضعیت مالی و معیشتی بهتری نسبت به بقیه افراد داشتند، در دهک دهم قرار گرفتند؛ اطلاعاتی که مبنای دهک های درآمدی قرار گرفته اند ترکیبی از درآمد و دارایی افراد است که شامل گردش حساب بانکی، تراکنش های بانکی، حقوق، خودرو و ... بوده است.

منبع: اقتصادآنلاین

پرداخت یارانه ها از طریق کالابرگ الکترونیکی

به گفته معاون اقتصادی وزیر اقتصاد و دارایی آنچه دولت در قانون بودجه توسط مجلس مکلف به انجام شده، پرداخت یارانه ها از طریق کالابرگ الکترونیکی است. انجام این کار مستلزم زیرساخت های لازم در کل کشور بوده و عملاً انجام فوری آن میسر نبود، در نتیجه تصمیم گرفته شد طی دو ماه نخست سال، پرداخت نقدی صورت بگیرد و به محض اینکه زیرساخت های لازم آماده شد و سایر ملاحظاتی که می تواند موردتوجه قرار گیرد، تصمیم درباره تداوم این شیوه یا اختصاص کالابرگ الکترونیکی اتخاذ خواهد شد.

منبع: فرارو


[ad_2]
منبع

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان