[ad_1]

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اجرای عدالت وظیفه ای سنگین بر دوش قوه قضاییه است که امیدواریم با تلاش کارکنان و قضات دستگاه قضایی، رضایتمندی مردم از این قوه روزبه روز بیشتر شود.

به گزارش ایسنا، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه فوق العاده مجمع با تبریک هفته قوه قضاییه، یاد شهید آیت الله بهشتی و سایر شهدای حادثه تروریستی هفتم تیر را گرامی داشت و تصریح کرد: شهید جلیل القدر آیت الله دکتر بهشتی تحول بزرگی را طی فرصتی کوتاه در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی پدید آوردند و بازسازی نظام قضایی ایران، مرهون تلاش ها و مجاهدت های آن شهید بزرگوار است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با قدردانی از تلاش های رئیس قوه قضاییه در دوران جدید دستگاه قضایی اظهار کرد: از اقدامات خالصانه برادر مکرم جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای محسنی اژه ای که سالیان سال در دستگاه قضایی منشاء خدمات و آثار فراوانی بوده اند و امروز بعنوان رئیس خدمتگزار قوه قضاییه فعالیت می کنند، قدردانی می کنیم و برای همه قضات شریف و کارکنان عزیز دستگاه قضایی آرزوی توفیق و تسدید الهی در طی کردن مسیر اسلام و انقلاب اسلامی داریم.

 آملی لاریجانی، اجرای عدالت را وظیفه ای سنگین بر دوش قوه قضاییه دانست و ابراز امیدواری کرد که با تلاش آحاد کارکنان و قضات دستگاه قضایی، رضایتمندی مردم عزیز از این دستگاه روزبه روز بیشتر شود.

پس از سخنان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، بررسی پیش نویس سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه آغاز شد.

 محمدباقر ذوالقدر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ورود اعضای مجمع به بحث و تبادل نظر پیرامون مفاد پیش نویس، با بیان اینکه اولویت سیاست های کلی برنامه هفتم بر پیشرفت اقتصادی استوار است، از برگزاری جلسات متعدد کمیسیون مشترک برای تهیه پیش نویس سیاست های کلی خبر داد و خاطرنشان کرد: با جمع بندی مباحث کمیسیون مشترک، چهار ابرچالش در اقتصاد کشور احصا شد که سیاست های کلی با نگاه به این چالش ها و رفع آنها تدوین می شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، رشد پایین و پرنوسان اقتصادی، تورم شدید، فزاینده و مزمن، بیکاری بالا، اشتغال پایین و فقر و نابرابری اقتصادی را چهار ابرچالش احصاشده در مسیر پیشرفت اقتصادی کشور اعلام کرد.

اعضای مجمع در جلسه امروز بر اولویت داشتن «پیشرفت اقتصادی عدالت محور» در کنار توجه به تحقق سایر سیاست های کلان در برنامه هفتم توسعه تاکید و با تعیین میانگین رشد اقتصادی 8درصدی در طول سالهای اجرای این برنامه موافقت کردند. مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد سیاست های کلی، پیشنهادی است و نهایتاً با تصویب مقام معظم رهبری ابلاغ می شود.

در این جلسه همچنین مقرر شد که جهت تسریع در بررسی و تدوین سیاست های کلی برنامه هفتم، جلسات مجمع تشخیص بصورت مستمر و چند روز در هفته برگزار شود.

در جلسه امروز وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاون سازمان برنامه و بودجه، قائم مقام رئیس کل بانک مرکزی، روسای کمیسیون های اقتصادی و برنامه و بودجه نیز به عنوان نمایندگان دولت و مجلس حضور داشتند.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان