[ad_1]

به گزارش خبرنگار مهر، جهانبخش آرمان امروز (شنبه) در دیدار معاون وزیر ورزش با نمایندگان ورزش گیلان، نواب و رؤسای هیئت های ورزشی در سالن همایش های مهمانسرای المپیک رشت، با بیان اینکه گیلان در حوزه زیرساخت جز استان های کم برخوردار است، گفت: ضعف زیرساختی در بخش های مختلف ورزشی نتیجه کم توجهی سال های متمادی به ورزش گیلان بوده است.

وی با اشاره به پتانسیل های ورزشی گیلان در رشته های مختلف، افزود: گیلان در کنار بی مهری ها در بخش ورزش، درصد بالایی از قهرمانان ورزشی را به خود اختصاص داده و حتی در برخی شهرستان های گیلان شاخصه های قهرمانی شأن با بسیاری از استان ها برابری می کند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه این استان در بخش ورزش حرف های زیادی برای گفتن دارد، گفت: زیرساخت های ورزشی گیلان پاسخ گونه نیازها و ظرفیت های انسانی این استان نیست و باید تغییر نگرشی در فراهم سازی زیرساخت ها صورت گیرد.

آرمان با انتقاد از فرسوده بودن اماکن ورزشی استان گیلان، تصریح کرد: جوانان و ورزشکاران گیلانی برای استفاده از اماکن ورزشی دچار مشکل هستند.

وی با بیان اینکه بسیاری از اماکن ورزشی گیلان در اختیار بخش خصوصی است، اضافه کرد: ورزش نباید اقتصادی و پولی باشد بلکه باید امکان ورزش رایگان برای جوانان را فراهم کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه در حال حاضر هیئت های ورزشی اولویت استفاده از اماکن ورزشی را دارند، گفت: باید بستری فراهم شود تا همه اقشار بتوانند رایگان به ورزش بپردازند.


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان