[ad_1]

طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران در مرکز بررسی های استراتژیک با حضور جمعی از نمایندگان مجلس و کارشناسان مرکز بررسی های استراتژیک رییس جمهور برگزار شد.

به گزارش ایسنا، نشست هم اندیشی تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کارشناسان مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری با موضوع بررسی طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران عصر روز دوشنبه ششم تیر  در ساختمان این مرکز برگزار شد.

در این جلسه که توسط کارگروه پول و بانک معاونت اقتصادی مرکز بررسی های استراتژیک برگزار شد، طرح دو شوری مجلس شورای اسلامی در خصوص مسوولیت، اهداف، ساختار و وظایف بانک مرکزی مورد بررسی و نقد قرار گرفت.

در ابتدا نمایندگان حاضر در جلسه، گزارشی از فرایند تدوین طرح و تصویب کلیات طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران در صحن مجلس ارائه دادند.

در ادامه این نشست که اساتیدی از دانشگاه علامه طباطبایی، مؤسسه امام خمینی(ره)، دانشگاه قم و نیز صاحبنظرانی در حوزه پولی و بانکی در آن حضور داشتند، بر ضرورت اصلاح قانون بانکداری، لزوم حذف ربا و ممنوعیت خلق پول از هیچ به ویژه توسط بانک های خصوصی، لزوم همزمانی اصلاح ساختار بانکداری و بانک مرکزی، اصلاح سیاست های پولی بانک مرکزی، استقرار سامانه یکپارچه اطلاعات نظام سپرده گذاری کشور، اشکالات استقلال بانک مرکزی و لزوم رتبه بندی نظام بانکی تاکید شد.

همچنین حاضران در جلسه، ضمن تبیین اشکالات اساسی و ساختاری طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران و ابتنای آن بر بدهی و خلق پول، دیدگاه های خود را در این زمینه مطرح کردند.

در این جلسه همچنین دکتر علی اکبر کریمی، دکتر مهدی عسگری، دکتر روح الله ایزدخواه، حجج اسلام حسین میرزایی و محمدتقی نقدعلی و دکتر محسن زنگنه از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسائل و ابهامات موجود در طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران را با متخصصان پولی در میان گذاشتند.

انتهای پیام


[ad_2]
منبع
همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان