استاندار گیلان با بیان اینکه ما امانت دار راه شهیدان نورانی و انصاری و همه شهدای انقلاب هستیم، گفت: مردمی بودن و خلوص نیت و سادگی و بی آلایشی از جمله خصوصیت این شهیدان بود که باید این موارد و سیره علمی و ...

به گزارش خبرگزاری فارس از لنگرود، اسدالله عباسی امروز در مراسم سالگرد شهیدان انصاری و نورانی در مسجد جامع لنگرود با بیان اینکه این دو شهید الگو و اسوه برای مدیران هستند، اظهار کرد: امام حسین و یارانش در صحرای کربلا با ایستادگی و اهدای جان خود قصد نشان دادن راه هدایت برای ما را داشتند و شهیدان ما نیز در همان مسیر گام برداشتند. 

وی با بیان اینکه دشمن از همان روزهای اول انقلاب اقدام به کارشکنی و فتنه و ترور شخصیت های برجسته انقلابی کرد، گفت: خون سرخ شهدای ترور نه تنها موجب دلسردی و سستی راه انقلاب نشد بلکه موجب شد تا مردم بر عهد خود بر انقلاب استوارتر از گذشته باشند و امروز چهار دهه از عمر انقلاب می گذرد. 

استاندار گیلان با بیان اینکه شهدایی مانند شهیدان رجایی و باهنر علی رغم عمر مدیریتی آنان کوتاه بود ولی درس بزرگی در مسیر خدمت به مردم را پایه گذاری کردند، افزود: شهیدان انصاری و نورانی نیز در دوران مدیریت خود در استان گیلان به میز و صندلی و اتاق تکیه نزدند و همواره به صورت میدانی برای خدمت به مردم فعالیت می کردند و این شد که دشمن تاب نیاورد و آنان را ترور کرد ولی این شهیدان بیشتر در دل مردم عزیز شدند. 

عباسی با بیان اینکه ما امانت دار راه شهیدان نورانی و انصاری و همه شهدای انقلاب هستیم، تصریح کرد: مردمی بودن و خلوص نیت و سادگی و بی آلایشی از جمله خصوصیت این شهیدان بود که باید این موارد و سیره علمی و عملی شهیدان سرلوحه مدیران در پست های مختلف باشد. 

وی با بیان اینکه شهیدان انصاری و نورانی اندوخته های علمی خود را در طبق اخلاص قرار دادند تا برای مردم خدمت کنند، گفت: شهرستان لنگرود شهدای بزرگی را تقدیم انقلاب کرد که شهیدان عبدالکریمی، نورانی، املاکی، حق بین و حسین پور شلمانی از جمله این شهدا هستند که هر کدام در جایگاه هایی که قرار داشتند به نحو احسن فعالیت کردند که بعد از آنان نیز همه مردم به نیکی از این شهدا یاد می کنند. 

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه رئیس جمهور در راه جراحی اقتصادی و معیشت مردم آبروی خود را گذاشت، افزود: همه مدیران باید تلاش کنند تا سیاست های دولت به درستی اجرا شود و در این مسیر نیاز به همراهی همه اقشار مردم نیز می باشد. 

استاندار گیلان با بیان اینکه در اوایل کرونا شاهد از دست دادن شهروندان خود بر اثر ابتلا به بیماری کرونا بودیم، تصریح کرد: با تولید واکسن کرونا ایرانی و سیاست دولت هشتم برای حفظ سلامت مردم و تامین واکسن از کشورهای دیگر امروز شاهد هستیم که میزان مرگ و میر در جامعه به صورت چشمگیری کاهش یافته است و در تولید واکسن نیز منتظر واردات نبودیم و علی رغم همه کارشکنی های دشمن علیه تولیدات ایرانی، خوشبختانه شاهد اثرگذاری مشهود واکسن های تولید داخل بودیم. 

عباسی با بیان اینکه امسال در زمینه آب زراعی با مشکلات زیادی مواجه بودیم و کارشناسان قبل از سال اعلام کردند که حدود ۴۰۰ میلیون مترمکعب کمبود آب دارد، گفت: در استان گیلان با ایجاد کارگروه جهادی تلاش کردیم تا کمی از مشکلات برای تامین آب زراعی کم شود و در این مسیر مردم نیز همراهی کردند و مدیران نیز جهادی و شبانه روزی پای کار بودند و خوشبختانه با بارش باران در ماه های گذشته حدود ۱۰۰ میلیون متر مکعب آب ذخیره شد که عنایت خداوند بود و موجب شد تا در تامین اب زراعی با مشکل کمتری بر بخوریم. 

وی با بیان اینکه در خصوص آرد نانوایی های هیچ مشکلی در تامین ارد وجود ندارد، افزود: در گذشته آرد قاچاق یا به فروش می رفت ولی دولت با طرح جدید اقدام به ساماندهی در این خصوص کرد و مردم خاطر جمع باشند که در این خصوص با مشکلی مواجه نمی شوند. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان