اردبیل- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: مردم استان اردبیل به ویژه افرادی که در طبیعت حضور می یابند از مداخله در زیستگاه حیوانات خودداری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن قاسم پور پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تصاویر منتشر شده از خرس قهوه ای و توله هایش در کوه سبلان اظهار کرد: مردم در زندگی حیوانات دخالت نکرده و از حضور در زیستگاه آنها خودداری کنند.

وی با بیان اینکه فیلم های منتشر شده نگرانی هایی برای فعالان حوزه محیط زیست و حیات وحش ایجاد کرده است، گفت: ثبت عکس و فیلم از حیوانات یا توله های آنان فنی نبوده و مورد تأیید محیط زیست نیست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: مسافران، کوهنوردان و گردشگران هنگام حضور در طبیعت از هرگونه تغذیه دستی و غذا دادن به حیات وحش جدا اجتناب کنند زیرا باعث بروز مشکل و افزایش احتمال حمله ور شدن حیوان برای دفاع از توله ها و دفع خطر از خود می شود.

قاسم پور بیان کرد: یگان حفاظت شهرستان مشگین شهر و اکیپ های کمکی اعم از کارشناس و محیط بان از مرکز استان و مسئولان امر در منطقه به صورت شبانه روزی و مداوم برای محافظت از حیات وحش در دامنه حضور دارند و نیاز است مردم نیز همکاری لازم را برای حفظ حیات وحش با محیط بانان داشته باشند.

وی ادامه داد: آموزش های چهره به چهره در راستای فرهنگ سازی، پیگیری از مسئولان برای مدیریت پسماند پناهگاه موصوف و جمع آوری و انتقال زباله به سایت های دفن، کمک گرفتن از فعالان و طرفداران محیط زیست برای فرهنگ سازی و تبیین موضوع برای کوهنوردان، تهیه بنر، گزارش خبری و بسته های آموزشی و ترویجی از جمله اقدامات این اداره کل برای حفاظت از محیط زیست است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان