به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، پرویز محمدنژاد در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه طی هفته‌های اخیر طرح‌های مهمی در مجلس مطرح شده است، اظهار کرد: یکی از این طرح‌ها تبدیل وضعیت مجموعه شرکت‌ها و پیمانی‌ها و حجمی‌ها بوده که تاکنون عدد ۷۰۰ هزار نفر به کمیسیون‌ها اعلام شده و قطعا بیشتر می‌شود.


وی تبدیل وضعیت را یک مطالبه عمومی دانست و افزود: این مطالبه سال‌های سال مطرح بوده و لذا مجلس پای کار آمده و طرح کلی رای آورده، اما برای بازنگری و رفع ابهامات به کمیسیون‌های مربوطه بازگشت داده شده است.


نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی از دیگر دغدغه‌های مردم را افزایش مالیات یا به عبارتی در هم ریختگی نظام مالیاتی در وصول مطالبات دانست و خاطرنشان کرد: هم در شهرستان و هم در استان وضعیت امور مالیاتی را پیگیری کردیم و اتحادیه‌های اصناف را پای کار آوردیم تا با امور مالیاتی به توافق برسند.


محمدنژاد با بیان اینکه بسیاری از تراکنش‌ها در صنوف مشکوک یا غیر مالیاتی هستند، گفت: برخی از تراکنش‌ها اصلا خرید و فروش نیست، بلکه از پوز جهت انتقال پول از یک حساب به حساب دیگر استفاده شده، اما به عنوان درآمد محسوب شده و مالیاتی به آن تعلق گرفته است.


وی با اشاره به ساماندهی بخشی از این تراکنش ها، اضافه کرد: ۹۰ درصد تراکنش‌ها قابل حل بوده و حدود ۱۰ درصد مشکوک است که عددهای بالایی را برای مودیان ثبت کرده لذا با همکاری وزیر اقتصاد و دارایی و توافق اتحادیه‌ها و ادارات امور مالیاتی ساماندهی را آغاز کردیم.


نماینده لنگرود در مجلس با بیان اینکه قانون مالیات در سال ۹۴ مصوب شده اما دولت وقت آن را اجرایی نکرده، متذکر شد: دولت فکر می‌کرد این مالیات در نظام اجتماعی مشکل ساز می‌شود و لذا به آن عمل نکرد، اما دولت سیزدهم اجرای قانون مالیات را در دستور کار قرار داده و منفعت طلبی ندارد، بلکه به دنبال سیستمی کردن حوزه مالیات است، زیرا نظام مالیاتی کشور باید شفاف و ساماندهی شود و همگان بدانند چگونه باید مالیات پرداخت کنند.


وی در ادامه کشاورزی و گردشگری را دو مزیت نسبی گیلان دانست و اضافه کرد: در شهرستان لنگرود چند طرح اولویتدار از جمله کنارگذر، بیمارستان تامین اجتماعی و بندر چمخاله را در دستور کار داریم.


محمدنژاد، بندرچمخاله را یکی از طرح‌های زیرساختی شهرستان دانست و ادامه داد: این طرح در سه فاز تعریف شده و تنها بندر گردشگری شمال کشور محسوب می‌شود.


وی با بیان اینکه عملیات اجرایی بندر چمخاله با شیب تندی پیش می‌رود و ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در مجموعه پل (۳۵۷ متر) و دریاچه آرام دارد، خاطرنشان کرد: به زودی شاهد رشد دو برابری عملیات اجرایی خواهیم بود و قرار شده تا شهریور ۱۴۰۲ به اتمام برسد؛ اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومانی برای این بندر برآورد شده و هرچه زودتر کار را تمام کنیم از نظر مالی کم هزینه‌تر خواهد بود.


نماینده لنگرود در مجلس، همچنین از راه اندازی ۱۸ ایستگاه پمپاژ مازاد در شهرستان خبر داد و بیان کرد: از سال آینده در حوزه آب زراعی شهرستان مشکل نخواهیم داشت.


انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان