در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

عضو هیئت رئیسه مجلس، با اشاره به اجرای طرح دارویار در کشور گفت: تغییر قیمت دارو در قالب این طرح، فقط برای دولت و بیمه ها اعمال می شود.

علی کریمی فیروزجایی، در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: اصلاح الگوی مصرف دارو، رفع کمبودهای دارویی، بهره مندی همه اقشار مردم از یارانه دارو، بیمه افراد فاقد بیمه، جلوگیری از قاچاق دارو و نیز حذف واسطه ها و دلالان از مزایای اجرای طرح دارویار است.

وی با بیان اینکه بالغ بر ۶ میلیون نفر از افراد فاقد بیمه در قالب طرح دارویار رایگان تحت پوشش بیمه همگانی سلامت قرار می گیرند، ادامه داد: توزیع یارانه دارو متناسب با نیاز بیماران فارغ از سطح درآمد آنها و بهره مندی همه دهک های درآمدی جامعه از یارانه دارو، از مزایای مهم این طرح است.

فیروزجایی با اشاره به تغییر قیمت برخی اقلام دارویی در اجرای این طرح، گفت: در قالب این طرح تغییر قیمت دارو از جیب مردم پرداخت نمی شود بلکه این تغییر قیمت فقط برای دولت و بیمه ها اعمال می شود و بیمه ها پول افزایش قیمت داروها را پرداخت می کنند.

وی با بیان اینکه میزان پرداختی بیمار برای دارو نسبت به سال قبل تغییری نمی کند، افزود: در حال حاضر ۳۶۶ قلم داروی ضروری و پرمصرف تحت پوشش بیمه قرار گرفت. همچنین قرار است تا ۱۱۹ قلم داروی دیگر با تأیید شورای عالی بیمه تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر لزوم ایفای تعهد مسئولین وزارت بهداشت در قبال بیمه ها، گفت: در صورت اجرای دقیق این طرح و تأمین منابع مالی آن از سوی سازمان برنامه و بودجه، حتی شاهد کاهش پرداخت از جیب مردم خواهیم بود.

فیروزجایی تصریح کرد: مجلس بر روند اجرای بهینه این طرح نظارت و در صورت لزوم با تصویب قوانین، نواقص احتمالی آن را رفع خواهد کرد.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان