رشت- مدیر عامل شرکت پخش فرآورده های نفتی گیلان با اشاره به رشد ۲۴ درصدی مصرف بنزین طی ۴ ماهه اول امسال گفت: گیلان حدود ۶ درصد بیشتر از نُرم کشوری رشد مصرف دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، کوروش بالادست شامگاه سه شنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با اشاره به اینکه ۱۳۰ جایگاه عرضه فرآورده نفتی در گیلان وجود دارد، اظهار کرد: ۳ جایگاه عرضه سوخت امسال به بهره برداری رسید و ۱۱ جایگاه نیز در حال احداث است و و ۱۰ جایگاه دیگر نیز در فرآیند استعلام برای کارهای اجرایی قرار دارند.

مدیر عامل شرکت پخش فرآورده های نفتی گیلان با بیان اینکه ۱۰۰ جایگاه سی ان جی در گیلان داریم که ۹۹ جایگاه فعال است، افزود: یک جایگاه سی ان جی به دلیل مشکلات حقوقی فعال نیست.

وی تصریح کرد: گیلان از لحاظ استاندارد سازی جایگاه سی ان جی رتبه یک کشوری دارد و ۹۰ درصد جایگاه ها استاندارد سازی شده و بقیه نیز در حال انجام است.

بالادست با اشاره به عدم توازن در احداث جایگاه عرضه سوخت طی سه دهه اخیر در کشور گفت: در دهه اخیر سعی شد در نقاط شریانی احداث جایگاه داشته باشیم و ۲۱ جایگاه در اتوبون ها ساخته شده و در تلاش هستیم که در حد فاصل مورد نیاز نیز جایگاه های سوخت جدید احداث کنیم.

وی با اشاره به رشد ۲۴ درصدی مصرف بنزین طی ۴ ماهه اول امسال بیان کرد: گیلانی ها ۹۵ میلیون لیتر سوخت نسبت به سال گذشته بیشتر مصرف کردند و استان ما حدود ۶ درصد از نرم مصرف کشوری رشد مصرف بیشتری دارد که این اختلاف مربوط به ورود مسافران است.

مدیر عامل شرکت پخش فرآورده های نفتی گیلان با بیان اینکه در ۴ ماهه اول امسال ۶ هزار و ۱۹۲ نازل در استان پایش شده است، ادامه داد: سال گذشته ۷ هزار و ۸۰۰ بازدید از جایگاه های عرضه سوخت استان گیلان انجام شده است.

وی بیان داشت: امسال هیچ برنامه ای از سوی دولت مبنی بر افزایش قیمت فرآورده ها به وزارت نفت اعلام نشده است.

بالادست با اشاره به اینکه مخازن برای نفت کوره در گیلان نداریم و تمام نیروگاه در صورت قطعی گاز از نفت گاز استفاده می کنند، عنوان کرد: تنها یک کارخانه سیمان در لوشان از نفت کوره استفاده می کند.

وی با بیان اینکه کمبود جایگاه عرضه سوخت در شرق گیلان نداریم، ادامه داد: ۱۴ عرصه جایگاه نفت و گاز در لاهیجان داریم که بیشتر از نیاز هستند و زیان ده محسوب می شوند البته سهمیه نفت و گاز کامیون ها به صورت کشوری کم شده تا به سمت دریافت بارنامه بروند اما اختلاف نرخ گاز یارانه ای و آزاد فقط ۳۰۰ تومان است و این امر موجب رشد ۳.۵ برابری مصرف گاز در ماه گذشته شده است.

مدیر عامل شرکت پخش فرآورده های نفتی گیلان با بیان اینکه ۱۷ هزار خانوار فاقد گاز در استان هستند که ۲ هزار خانوار در بافت فرسوده اسکان دارند افزود: این خانوارها در حال حاضر از ما سوخت دریافت می کنند و مشکلی در این زمینه نداریم.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان